2019-04-19, penktadienis, 05:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Plikiškių daugiafunkcio centro likimas pakibo ant plauko?

2018-10-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Plikiškių daugiafunkcio centro likimas pakibo ant plauko?

Praėjusią savaitę rajono Tarybos posėdyje nutarta Plikiškių daugiafunkciame centre steigti savarankiško gyvenimo namus. Apie tai portalas manojoniskis.lt jau rašė. Tačiau dėl šių namų administravimo  posėdyje kilo diskusija, kurią išprovokavo sprendimo projektas pavesti tai daryti ne „Saulės“ pagrindinei mokyklai, kurios skyrius čia yra, bet Žagarėje įkurtam rajono Vaiko ir šeimos gerovės centrui. Pasak Tarybos nario Eugenijaus Butkaus, tuose savarankiško gyvenimo namuose gyvens moterys,  kurių gyvenimo būdas kažin ar išsivers be priežiūros iš šalies. Iš Žagarės jas prižiūrėti bus sunku. Todėl toks sprendimas neturi jokios logikos, tiesiog absurdiškas. Tai Plikiškių daugiafunkcinio centro laidotuvės. 

 

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė rajono tarybos nariams priminė, kad būtent taryba nusprendė Plikiškiuose steigti socialinės globos namus, tam yra skirti ir pinigai projektui įgyvendinti. Kad projekto pinigai baigtų ateiti, reikia įteisinti savarankiško gyvenimo namų statusą. Laimo Klemienės nuomone, tai kad po vienu stogu įsikurs dvi skirtingos  įstaigos nieko blogo, viena kitai netrukdys. O kad Plikiškių savarankiški  gyvenimo namai priklausys Žagarės Vaiko ir šeimos gerovės centrui, tai tik padės užtikrinti paslaugų kokybę, tęstinumą ir išvaduos iš bereikalingo tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

 

Posėdžio metu išsiaiškinta, kad „Saulės“ pagrindinė mokykla turi socialinės įstaigos statusą, o direktoriaus kompetencija leidžia administruoti ne tik ugdymo procesą, bet ir socialinės įmonės darbą. Ir nors į kitą Tarybos posėdį planuojama pasikviesti  „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorių Tomą Armonavičių ir pasidomėti, kokia ateitis laukia Plikiškių daugiafunkcio centro, sprendžiant iš Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjos L. Klemienės informacijos, kad ateityje socialinių paslaugų paketas plėsis, Plikiškių daugiafunkcio centro likimas jau kaip ir nuspręstas  – .veikiausiai pavirs jis socialine įstaiga. Kaip sakoma, laiko klausimas, kada tai atsitiks.

 

manojoniskis inf.    

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai