2019-06-19, trečiadienis, 00:49.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Plikiškių kaimo bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną

2019-01-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Plikiškių kaimo bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną

Šiandien Plikiškių bibliotekos bibliotekininkė  Aušra Kriščiūnienė sukvietė Plikiškių kaimo bendruomenės narius į filmo „Barikadų vaikai“, skirto Laisvės gynėjų dienai paminėti, peržiūrą-aptarimą. Aptarimo metu prisiminti žuvę Laisvės gynėjai, iš užmaršties prikelti 1991 metų sausio 13-osios įvykiai, kai nuvilnijo masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.

 

Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai atsisakė.

 

Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti. 

 

Po filmo peržiūros ir aptarimo Plikiškių kaimo bendruomenės atstovai prie kaimo kryžiaus uždegė Atminties ugneles.

 

manojoniskis inf.

Plikiškių bibliotekos ir Vaclovo Martinaičio nuotr.

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai