2019-02-22, penktadienis, 16:40.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Pokalbis su Brigita Mažuknaite, tarptautinėje DofE programoje siekiančia aukščiausio įvertinimo (1)

2018-01-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pokalbis su Brigita Mažuknaite, tarptautinėje DofE programoje siekiančia aukščiausio įvertinimo

Brigita Mažuknaitė, Joniškio „Aušros“ gimnazijos abiturientė, vienintelė gimnazijoje šiuo metu tarptautinėje DofE programoje siekianti aukščiausio įvertinimo. Ta proga keli klausimai Brigitai.Dalyvauji DofE programoje ir pasiekei didelių laimėjimų...kokie jie?

 

Taip, DofE programoje dalyvauju jau trečius metus iš eilės ir esu iškovojusi bronzos ir sidabro ženklelius Šiuo metu siekiu aukso ženklelio. 

 

Kas yra DoFe programa? 

 

The Duke of Edinburgh's International Award yra pasaulyje pirmaujanti savanoriška jaunimo ( 15-24 m.) apdovanojimų programa, kurioje dalyvaudamas jaunas žmogus gali patirti daugybę nuotykių, susirasti draugų, atrasti savo užslėptus talentus, geriau pažinti save, gali kryptingai ugdyti įgūdžius, kurie jau ir taip yra jo gyvenimo dalis arba gali pradėti užsiimti veikla, apie kurią anksčiau net nebuvo pagalvojęs. Labai svarbu žinoti, kad tai - asmeninis iššūkis, todėl niekas nelygina tavęs su kitais programos dalyviais, tu lenktyniauji su pačiu savimi  –  ir stengiesi šiandien būti geresniu, negu buvai vakar. Ir tik nuo tavęs priklauso, ar tu nori keistis, tobulėti, būti sėkmingesniu žmogumi. Programą sudaro trys etapai, kurie yra vienas už kitą sudėtingesni  ir prilyginami bronzos, sidabro ir aukso ženkleliams.

 

Kodėl Tu toje programoje dalyvauji? 

 

Man ši programa – didžiausias atradimas gyvenime, nes dalyvaudama joje aš dar labiau pamilau gamtą, išmokau išsikelti tikslus ir jų mažais žingsneliais siekti iki galo. O svarbiausia – išmokau būti savarankiška, būti atsakinga.Iš pradžių buvo ilgas darbas, bet kai jau rankose turėjau bronzos ženklelį, tada suvokiau, kodėl aš esu būtent čia, suvokiau, kad man tai labai svarbu ir įdomu… Pirmiausia todėl, kad susiradau daug bendraminčių, su kuriais turiu labai daug bendrų pomėgių. Antra, aš labai mėgstu gamtą ir žygius, išbandymus. Mano žygiai tapo sunkesni, kelių dienų ir reikalaujantys nemažai ištvermės ir gero pasiruošimo, pradedant nuo aprangos ir baigiant fiziniu pasirengimu. Trečia, šioje programoje dar kartą sau įrodžiau, kad galiu „perlipti per save“ ir įveikti bet ką, pavyzdžiui, didelę aukščio baimę, užsienio kalbos barjerą, fizinį skausmą.

 

 

Kokių asmeninių savybių reikia, kad dalyvaudama nepalūžtum, neatsitrauktum, o siektum aukščiausio įvertinimo?

 

Šioje programoje gali dalyvauti kiekvienas jaunas žmogus, kuris turi noro veikti, o daugiau viskas yra pasiekiama. Kad orientuotumėmės miške, mes mokomės naudotis su kompasu, žemėlapiu, kad būtume pasiruošę kvalifikaciniam žygiui, einame į bandomuosius žygius, kurių metu taip pat pasiskirstome pareigomis ir formuojame komandą. O su gera komanda ir tikrais draugais galima pasiekti bet ką! Jei žmogus labai nori, jis niekada negalvos apie lengviausią kelią... Taigi noras, ryžtas, užsispyrimas ir ištvermė.

 

Kas įdomiausia? 

 

Labai daug įdomių dalykų yra nutikę vykdant DofE programą. Neišdildomą įspūdį yra palikę du kvalifikaciniai žygiai – pirmasis ir paskutinysis. Pirmojo žygio metu mes su grupe ėjome per rapsų lauką, kuris buvo aukštesnis už mus, o pakėlusi galvą mačiau tik žydrą dangų...Pamenu, rapsai buvo tiek susipynę, kad mes ėjome ir kritome, o mus dar slėgė didelis karštis ir 15 kg kuprinės. Šį žygį įveikėme, nes keliavome su tikra draugų komanda, padėjome vienas kitam atsistoti, užsidėti ar nusiimti kuprines ir visada buvome kaip vienas kumštis. O antras įsimintinas ir, noriu pabrėžti, sunkiausias žygis buvo praėjusią vasarą – tai žygis aukso ženkleliui gauti. Šis žygis vyko Slovėnijos kalnuose ir truko 4 dienas. Jau praėjo daugiau nei 4 mėnesiai, bet įspūdžiai labai ryškūs, kunkuliuoja manyje...Buvau viena iš penkių lietuvių, galinčių skristi į Slovėniją ir leistis į šį žygį! Wow... Buvo be galo sunku, žygis pareikalavo labai daug ašarų, skausmo ir pasirengimo bei ištvermės – susidoroti reikėjo su visa eile iššūkių, pradedant  nuo to, kad 5 žmonių komandoje visi dalyviai buvo iš skirtingų šalių – Čekijos, Latvijos, Suomijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Labai nerimavau dėl kalbos barjero, bijojau, kad nesugebėsiu pakankamai gerai kalbėti, manęs nesupras, juk reikėjo išbūti net 2 savaites ir kalbėti tik angliškai! Ir dar...tuo metu Slovėniją užklupo didžiuliai karščiai ( net iki 42 laipsnių šilumos). Naktį atvėsdavo iki 32 laipsnių ir tai buvo didžiulė atgaiva.O ką jau bekalbėti apie lipimą uolomis, kilimus ir nusileidimus nuo kalnų, kai pečius slegia 15-18 kg kuprinės ir alina tokia kaitra... Bet viską įveikiau ir dabar savimi didžiuojuosi – esu įveikusi sunkiausią etapą visoje DofE programoje.

 

 

Kas Tave paskatino šioje programoje dalyvauti? Iš kur apie ją sužinojai?

 

Šioje programoje dalyvauti mane paskatino mūsų gimnazijos mokytoja Sigma Jonušienė. Esu jai be galo dėkinga už tai.

 

Kokių tikslų dar turi?


Tikslų?  Pirmiausia reikia baigti paskutinį etapą, gauti tarptautinį sertifikatą ir aukso ženklelį. Iki to dar liko nemažai darbo. Turiu surengti renginį ne savo mieste. Tai vėl bus didžiulis iššūkis, pareikalausiantis visko, ko išmokau dalyvaudama programoje.

 

Ar iš mūsų mokyklos daug mokinių dalyvauja šioje programoje?

 

Deja, bet iš mūsų mokyklos labai mažai jaunų žmonių dalyvauja šioje programoje, dėl to labai liūdna. Bet galiu pasidžiaugti, kad šiuo metu mokykloje yra šeši moksleiviai, iškovoję bronzos ženklelį, ir du, turintys teisę segėti sidabro ženklelį.

 

Joniškio „Aušros“ gimnazijos inf. ir nuotr.

 


REKLAMA


 

Ispaniški vytinti kumpiai tiesiai į namus

 

 

Ispaniški vytinti kumpiai laikomi kulinariniu paveldu ir Lietuvoje, tai ne tik skanus delikatesas ant pietų stalo, bet ir puikiai pritaikyta dovana. Dėl savo išskirtinės kokybės, juos yra pamėgę ir mūsų nuolatiniai pirkėjai. Kumpis tiesiog tirpsta burnoje, dėl švelnios tekstūros ir intensyvaus skonio. Mūsų siūlomas sertifikuotas ispaniškas kumpis yra natūraliai brandinamas. Naudojami gamtos ištekliai: kalnų oras, natūrali drėgmė ir kumpiui tinkamiausia temperatūra. Todėl pagrindinis mūsų tikslas yra supažindinti su išskirtinio skonio kokybe. Siūlome dvejas kumpių rūšis, taip pat vakumuotą iškaulėtą galinės kojos kumpį ir „Chorizo dešras”.

 

 

*Siūlomos kumpių rūšys:


Priekinės kojos mentė "Paletilla Bodega" – 1 kg/ 11,5 €, vytinimo laikas 9-12 mėn.
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 4,5 kg iki 5,5 kg. 

Galinės kojos kumpis "Jamon Gran Reserva" –  1 kg/ 15 €, vytinimo laikas 18-24 mėn. 
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 6,5 kg iki 8 kg

Stovas ir pjaustymo peilis ( komplektas) – 14 €

 

 

*VILNIUJE vytinto kumpio pristatymas į namus NEMOKAMAS!
*Prekių atsiėmimo adresas: 
Vytenio g. 50, Vilnius. Dirbame iki 18 val. 
*Į kitus miestus siunčiame NEMOKAMAI kurjeriu, prekės pristatomos per 1-2 d.d. *Galimybė atsiskaityti už prekes kurjeriui grynaisiais atsiimant prekes.

Daugiau informacijos:  +370 607 88 656
El.paštas: 
info@seranas.lt

Mūsų elektroninė parduotuvė: WWW.SERANAS.LT

Sekite naujienas: www.facebook.com/seranas.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

 Joniškio projektuotojai siūlo kokybiškas ir nebrangias paslaugas

 

 

         Projektiniai pasiūlymai

 

  •          Techninės sąlygos ir  specialieji reikalavimai

 

  •          Visų kategorijų statinių projektavimas

 

  •          Statybą leidžiantys dokumentai

 

  •          Statinių statybos techninė priežiūra

 

  •          Statinių kadastriniai matavimai

 

  •          Žemės sklypų kadastriniai matavimai ir kontrolinės geodezinės nuotraukos

 

  •          Nebaigtų statyti  statinių registravimo procedūros

 

  •          Statinio statybos užbaigimo procedūros

 

Kainos sutartinės

 

Kreiptis Darbininkų g. 1, Joniškis

Telefonas (8 426) 52 245, mob. 8 686 40 786, 8 61 111 613

El. paštas joniskioprojektuotojai@gmail.com

 
 
Contact form

 

VICTORIA EMMANUEL 2018-01-19 01:14:46 IP: 197.210.226.82

paskola! paskola !! paskola !!! Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kad esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą. Tada atsiųskite mums el. Laišką: (victoriaemmanuelloan@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?