2019-02-22, penktadienis, 16:40.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Prasideda knygos „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“ žygis per Lietuvą

2018-01-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Prasideda knygos „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“ žygis per Lietuvą

Vainikuojant Garuozos mūšio 730 m. sukaktį, asociacija Žiemių pradas „Simkala“ kartu su Joniškio istorijos ir kultūros muziejumi, 2017 m. pabaigoje išleido Tomo Baranausko studiją „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“, kurioje nagrinėjamas Lietuvos istorijoje nepelnytai užmirštas 1287 m. kovo 26 d. įvykęs Garuozos mūšis ir jo istorinis kontekstas, o taip pat skelbiami šį mūšį aprašantys XIII–XVIII a. šaltiniai su vertimais į lietuvių kalbą.

 

2018 m. sausio 20 d., šeštadienį, 15 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Tomo Baranausko studijos „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“ pristatymas. Dalyvaus autorius – istorikas, Lietuvos edukologijos universiteto lektorius Tomas Baranauskas. Įėjimas nemokamas.

 

Studijoje nagrinėjamas Lietuvos istorijoje nepelnytai užmirštas 1287 m. kovo 26 d. vykęs Garuozos mūšis ir jo istorinis kontekstas. Knygoje taip pat skelbiami mūšį aprašantys XIII–XVIII a. šaltiniai su vertimais į lietuvių kalbą.

 

Autorius pateikia naują Garuozos mūšio ir 1279–1290 m. Žiemgaloje vykusių kovų interpretaciją, traktuodamas tai kaip Lietuvos istorijos dalį. T. Baranauskas kvestionuoja istoriografinį stereotipą, kad Garuozos mūšyje žiemgalių pasiekta pergalė nepakeitusi jų likimo, o 1290 m. Žiemgala neva buvusi užkariauta kryžiuočių. Knygoje pateikiami argumentai, rodantys, kad Garuozos mūšio ir po jo iki 1290 m. vykusių kovų dėka Vokiečių ordinas buvo priverstas pasitraukti iš Žiemgalos, o pusė istorinės Žiemgalos teritorijos iki šiol tebėra Lietuvos valstybės sudėtyje. Visa tai leidžia Garuozos mūšį suvokti, kaip vieną reikšmingiausių Baltijos kryžiaus žygių mūšių ir naujai pažvelgti į iki šiol menkai pažintą XIII a. paskutinio ketvirčio Lietuvos istoriją.

 

Susirinkusieji Chaimo Frenkelio viloje taip pat galės apžiūrėti dailininko Artūro Slapšio paveikslus Garuozos mūšio tema ir fotografijas, kuriose atkuriamosios istorijos stovyklų bei žygių entuziastai inscenizavo Garuozos mūšio fragmentus.

 

Knygos pristatymas ir susitikimai su autoriumi T. Baranausku vyks:

 

Sausio 20 d. 12 val. Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje (Baltoji sinagoga, Miesto a. 4A)

 

Sausio 20 d. 15 val. Šiaulių „Aušros“ muziejuje (Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74)

 

Sausio 27 d. 14 val. Kauno įgulos karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19)

 

Vasario 3 d. 11 val. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (J.Radvilos g. 3)

 

Vasario 3 d. 14 val. Pasvalio krašto muziejuje (P. Avižonio g. 6)

 

Vasario 4 d. 13 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13)

 

Vasario 9 d. (tikslinama) Duobelės kraštotyros muziejuje (Brīvības iela 7)

 

Vasario 24 d. (tikslinama) Vilniaus knygų mugėje 2018 (Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5)

 

Susitikimuose bus proga  apie Daunoravos dvarus išgirsti įdomių faktų iš paties autoriaus lūpų, pasiklausyti kitų svečių. Pristatymo laukianti knyga - ne tik solidi savo turiniu, bet ir išvaizdi. Smagi žinia, kad Klaipėdos universiteto leidykla ją jau pristatė konkursui „Klaipėdos knyga -2017“, kurį rengia Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

 

manojoniskis inf.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

 

 

Prekiaujame važiuoklės dalimis, stabdžių sistemos dalimis, variklių dalimis, akumuliatoriais, tepalais, filtrais, valytuvais, aušinimo skysčiais, langų plovimo skysčiais, automobilių kosmetika, automobilių aksesuarais, modeliniai kilimėliai, tepalai, filtrai motociklams.

NEMOKAMAS pristatymas Šiaulių apskrityje.

Tel. +37060188131

Tinklalapis  http://www.autopikis.lt/

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?