2019-03-19, antradienis, 03:55.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:23, leidžiasi 18:28, dienos ilgumas 12:5.

Pristatyta knyga apie J. Karinauskytę-Kauneckienę

2018-04-19, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pristatyta knyga apie J. Karinauskytę-Kauneckienę

Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Paukštė išskrido ... pavasarėjant“. Apie nepaprasto likimo, tačiau paprastą Moterį, iškilią Mokytoją, Šiaulių regiono leidyklos „Saulės delta“ įkūrėją ir vadovę, kultūros mecenatę, Karalienės Mortos premijos talentingiausiems, kūrybiškiausiems ir darbščiausiems Lietuvos vaikams įkūrėją Jadvygą Karinauskytę-Kauneckienę. Renginio metu nuskambėjusi frazė, kad reikia gyventi taip, lyg eidamas pėdomis glostytum žemę, tarytum atkartojo šios daug nuveikusios ir šviesą bei gėrį skleidusios moters gyvenimą.

 

Ištraukas iš knygos, eilėraščius skaitė šio susitikimo iniciatoriai joniškiečiai Dzintra Elga Irbytė ir Jonas Ivanauskas. Apie mylimiausią mokytoją šiltais atsiminimais dalijosi žurnalistė, visuomenės veikėja Irena Vasinauskaitė. Vienas iš knygos sudarytojų, J. Karinauskytės-Kauneckienės gyvenimo draugas, bendražygis, bendramintis, Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Smilgys džiaugėsi, kad „Saulės deltos“ leidykla išleido nemažai joniškiečių kūrybos knygų. Susitikimo metu vis buvo grįžtama prie Saulės mūšio, kaip vieno iš svarbiausių Lietuvos istorijos faktų, įamžinimo klausimo.

 

 

Knyga apie J. Karinauskytę-Kauneckienę – tai paminklas besąlygiškai meilei, gerumui, sielų bendrystei, kuri niekada nesibaigia. H. Smilgio atsiminimai, skaitomos ištraukos iš mylimosios dienoraščių, eilėraščiai buvo palydimi atlikėjų Jolitos Danasienės ir Robertos Stanaitytės jautriu muzikavimu.

 

 

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė kalbėjo, kad ją labai sujaudino tokia pagarba mokytojui, jo profesijai. Jos manymu, šią knygą, koks turėtų būti mokytojas, kad jį vadintų mylimiausiu, turėtų perskaityti visi, besirenkantys pedagogo profesiją.

 

 

Už gražų susitikimą ir knygą dėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė, mokytoja Stefanija Guščinienė, literatė Vida Peleniuvienė, kunigas dekanas Eduardas Semaška. Malonų bendravimą su leidyklos vadove J. Karinauskyte-Kauneckiene leidžiant pirmąją knygą prisiminė Joniškio kultūros centro direktorės pavaduotoja Ilona Osipova.

 

„Meilė niekada neišnyksta“, – galbūt toks pagrindinis šios knygos leitmotyvas. Jį tik patvirtino ilga laukiančiųjų autografo eilė.

 

Dalia Norvaišienė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai