2019-01-24, ketvirtadienis, 04:46.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Pristatyta knyga apie poetę Oną Mikalauskienę-Kubiliūtę

2018-04-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pristatyta knyga apie poetę Oną Mikalauskienę-Kubiliūtę

Joniškio Jono Avyžiaus bibliotekoje pristatyta knyga „Poetė Ona Mikalauskienė-Kubiliūtė in memoriam“.  Už kūrybinę veiklą, krašto kultūros turtinimą bei Joniškio vardo garsinimą 2004 m. Onai Mikalauskienei-Kubiliūtei suteiktas Joniškio miesto garbės piliečio vardas. Knygos sudarymu ir išleidimu rūpinosi Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro vadovas Valdas Kubilius.

 

Renginyje dalyvavęs Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis pasidžiaugė, kad Joniškio kraštas turi kuo didžiuotis ir priminė, kad poetė buvo ne tik poetinio žodžio meistrė, bet ir Joniškio miesto garbės pilietė. Meras G. Čepulis dėkojo knygos leidėjams už įdėtas pastangas renkant informaciją, geranoriškumą ir nuoširdų darbą.

 

 

Knygos pristatymas pradėtas Onutės Mikalauskienės garso įrašu, poetės mintimis apie gyvenimą. Eiles skaitė  „Moteris saulė 2017“ Vidutė Petraitienė, o sūnėnas Valdas Kubilius pasidalino savo šiltais prisiminimais apie tetą. Poetės filosofinį mastymą atveria Roberto Keturakio įžvalgos: „matyti pasaulį iš aukštai, ne tik paviršių ir pajausti paslaptingą žodžio gelmę, atsivėrimą begalybės Visovei – tai sugebėjo Onutė “.

 

 

Buvusią vaikystės kaimynę šiltai prisiminė Romualdas Franckaitis, fotografė Greta Zalogė papasakojo apie 2001 metais vykusią fotosesiją su O. Mikalauskiene. Rašytoja, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė kalbėjo ne tik apie bičiulę Onutę, bet pristatė ir savo naujausią knygą „Dūžtančios formos“ apie Vytautą Mačernį. 

 

Leidinio sudarytojas Valdas Kubilius (Onutės sūnėnas) padėkojo visiems už pagalbą ir pasidalytus prisiminimus, už finansinę paramą išleidžiant šį leidinį Joniškio rajono savivaldybei: merui G. Čepuliui, mero pavaduotojai Vaidai Aleknavičienei.  Padėkota Joniškio J. Avyžiaus bibliotekos kolektyvui, Joniškio kultūros centro direktorės pavaduotojai Ilonai Osipovai, literatų klubui „Audruvė“ ir kitiems poetės bičiuliams.

 

Joniškio savivaldybė įsigijo 50 knygos egzempliorių, kurios pasiliks rajono kultūros įstaigoms, bus dovanojamos svečiams.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?