2019-03-19, antradienis, 03:58.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:23, leidžiasi 18:28, dienos ilgumas 12:5.

Pristatyta nauja Leono Karaliūno darbų paroda (papildyta)

2018-04-25, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pristatyta nauja Leono Karaliūno darbų paroda (papildyta)

Savaitgalyje Joniškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas sporto klausimais, vienas iš Lietuvos krepšinio A lygos steigėjų, sporto klubų „Siekis“, „Žiemgalių ainiai“, „Krepšinio legendos“ (pastarųjų dviejų – prezidentas) vienas iš įkūrėjų, ištvermingiausio Lietuvos stipruolio konkurso organizatorius, pirmojo šalyje Krepšinio muziejaus įkūrėjas, daugiau kaip 20-ties knygų apie sportą autorius ir sudarytojas, įvairių institucijų daugybę kartų už nuoširdžią veiklą formuojant ir įgyvendinant regioninę sporto politiką, bendrosios kūno kultūros populiarinimą, ilgametį sporto paveldo puoselėjimą ir sklaidą Lietuvoje bei nuopelnus Lietuvos sportui skatintas ir apdovanotas Leonas Karaliūnas pakvietė visus neabejingus sportui žmones į leidinio „Vicečempionės“, atvirukų parodos „Krepšinis – lietuvio gyvenimas“ pristatymą ir filmo „Iš tamsos į šviesą“ premjerą.

 

Leidinyje prisimenama 1938 m. Italijoje vykusiose pirmosiose krepšinio pirmenybėse Lietuvos moterų rinktinės iškovota sidabro medalių istorija, o nuo praėjusio šeštadienio Leonas Karaliūnas galės būti tituluojamas ir pirmosios Lietuvoje atvirukų parodos (konkurso) krepšinio tema organizatoriumi, nes parodos lankytojai specialioje anketoje pažymėjo gražiausius, įdomiausius atvirukus apie krepšinį.

 

Pristatęs savo naujausią dokumentinį filmą „Iš tamsos į šviesą“ nenuilstantis sporto entuziastas ir propaguotojas labai jautriai pažvelgdamas į joniškiečio „Saulės“ mokyklos auklėtinio Redo Olšausko, supančio pasaulio nereginčio nuo gimimo, svajonę, sužibėjo naujomis spalvomis.

 

Te išsipildo Redo norai ir didžioji jo svajonė, o darbščiajam Leonui linkiu ir toliau saugoti istorinę atmintį ir stebinti gerbėjus unikaliais savo triūso rezultatais. Turbūt ne veltui sakoma, kad „Titaniką“ statė profesionalai, o Nojaus laivą – mėgėjai...

 

LR Seimo narys Vitalijus Gailius

Autoriaus nuotr.

 

Renginys krepšinio gerbėjams  Lietuvos 100-mečiui paminėti

 

Praėjusi savaitgalį į Joniškio rajono savivaldybės salę sugužėjo daug krepšinio gerbėjų. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Leonas Karaliūnas pristatė renginį skirta Lietuvos 100 – mečiui paminėti.

 

Renginį sudarė  net trys dalys. Pirmojoje dalyje pristatyta atvirukų apie krepšinį paroda-konkursas „Krepšinis- lietuvio gyvenimas“. Geltonos, žalios ir raudonos spalvos stenduose renginio dalyviai išvydo net 158 atvirukus krepšinio tema. Parodoje-konkurse įdomiausi ir gražiausi atvirukai buvo renkami 10-tyje kategorijų. Parodos lankytojai savo įžvalgas pareiškė anketose rinkdami: įdomiausią ir gražiausią prieškario atviruką apie krepšinį, galima buvo nurodyti įdomiausius atvirukus su krepšinio komandų nuotraukomis. Atvirukai buvo atsiųsti iš Klaipėdos ir Šiaulių rajonų. Šventės dalyviai dar nurodė gražiausius portretinius, reklaminius Joniškio krepšinio muziejaus atvirukus. Varžytasi renkant gražiausius jubiliejinius krepšinio švenčių, įdomiausius, humoristinius ir sveikinimo atvirukus.  Klaipėdiečio A. Vaicekausko sumanymu buvo pagamintas didžiausias (30 x 42) ir mažiausias  (7,5 x 5,2) atvirukai.Vertinimo komisijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius (komisijos pirmininkas), Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė, poetė, vertėja Aušra Lukšaitė-Lapinskienė, Klaipėdos miesto garbės pilietis, šeimų krepšinio turnyrų organizatorius Kazimieras Budrys, Klaipėdos miesto Sportininkų namų-muziejaus vadovas Algirdas Vaicekauskas, joniškietis dailininkas Ignas Vilčiauskas. Balandžio 23 d. ši paroda jau buvo eksponuojama Kaune, Lietuvos krepšinio federacijos konferencijos metu.

 

Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, praeityje buvęs garsus krepšininkas, labai išsamiai pristatė L. Karaliūno leidinį „Vicečempionės“ ir pažymėjo, kad Joniškis turi unikalų Krepšinio muziejų ir įdomią krepšinio istoriją. Leidinys skirtas Lietuvos moterų krepšinio rinktinei, 1938 m. Italijoje I Europos moterų krepšinio čempionate iškovojusiai sidabro medalius. Šiemet švenčiamas šio laimėjimo jubiliejus 80- metis. Iš Kauno atvykusios vicečempionių komandos žaidėjos Juzefos Makūnaitės dukros Kristina Sabienė ir Gražina Svetikaitė nuoširdžiai padėkojo už šį leidinį ir pažymėjo, kad tai pirmoji šalyje knyga apie moterų krepšinį per visą šalies krepšinio gyvavimo laikotarpį. Viešnios padovanojo unikalių nuotraukų Krepšinio muziejui apie 1938 m. Europos krepšinio čempionatą. Leidiniai buvo įteikti Lietuvos krepšinio federacijos atstovams (pagrindiniai leidinio rėmėjai), joniškiečiui Europos, pasaulio ir olimpiniam kurčiųjų krepšinio čempionui Arvydui Bareikiui, klaipėdiečiui Algirdui Vaicekauskui, kurie asmeniškai parėmė šios knygos leidybą. Padėkota knygos kalbos tvarkytojai A. Lukšaitei- Lapinskienei, Seimo nariams V. Gailiui ir A. Gumuliauskui, vertinimo komisijos nariams. V. Gailius apdovanojo renginio organizatorių  L. Karaliūną100-mečio ženklu ir pažadėjo, kad artimiausiu metu parodos ir filmas „Pirmieji čempionai“ gal būt bus parodyti Lietuvos Respublikos Seime.

 

Renginio kulminacija – skambant neregių dainininkų A. Bočelio ir S. Vonderio muzikai buvo rodomas L. Karaliūno sukurtas filmas apie regos negalią turintį joniškietį moksleivį Redą Olšauską. Filmo žiūrovai buvo sujaudinti liūdnos, bet viltingos kovos su neregyste, siekiu kibti į gyvenimą istorijos. Filme savo eilėraščius skaito pats jų autorius Redas bei aktorius A. Bialobžeskis. Netrukus pasirodys  leidykloje ruošiama Redo eilėraščių knyga, kurios pristatymas kartu su filmu numatomas „Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Filmo kūrėjas nuoširdžiai dėkoja filmo operatoriui ir montažo režisieriui, „Saulės“ pagrindinės mokyklos šiuolaikinių technologijų specialistui Ričardui Norkui.

 

Švietimo, kultūros ir sporto informacija

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai