2020-07-14, antradienis, 09:15.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:02, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:43.

Pristatyta pirmoji A. Lukšaitės-Lapinskienės poezijos knyga

2019-12-19, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Pristatyta pirmoji A. Lukšaitės-Lapinskienės poezijos knyga

Praėjusią savaitę Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta Joniškio kūrėjos, ,,Audruvės“ literatų klubo narės Aušros Lukšaitės-Lapinskienės pirmoji poezijos knyga ,,Dar esu“.  Knygą Vilniuje įsikūrusi išleido leidykla ,,Gelmės“.


Knygos sutiktuvių renginį vedė ,,Audruvės“ literatų klubo prezidentė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Alina Jonaitienė. Ji pristatė autorės kūrybą, pabrėžė, kad Aušra – ne naujokė literatūroje: ne tik dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą Žagarės gimnazijoje, bet ir rašo tiek prozą, tiek poeziją, verčia iš anglų kalbos. A. Lukšaitės-Lapinskienės tekstai spausdinti kultūros savaitraštyje ,,Šiaurės Atėnai“, ,,Šiaulių krašto“ kultūros priede ,,Atolankos“, žurnale ,,Naujoji Romuva“ ir kt.


Sutiktuvių renginiui pasirinktas dialogo formatas – dviejų kūrėjų pokalbis apie kūrybą, poeziją, skaudžias patirtis, kurios gali virsti kūrybiniu impulsu. Autorė pasakojo, kad daugiausia rašo prozą, ypač mėgsta esė žanrą. Tačiau įsitraukus į klubo ,,Audruvė“ veiklas, dalyvaujant skaitymuose ir kituose renginiuose, tenka skaityti savo tekstus. Prozos tekstai tam tinka mažiau negu poezijos, tad ėmėsi kurti eilėraščius. Pradėjo nuo miniatiūrų ir fotonovelių, vėliau atsirado ir eilėraščiai.


Vakaro vedėja pristatė Aušros kūrybą ir citavo rašytoją Vytautą Kirkutį: ,,Savita kūryba,, daugiasluoksnė, gili, nesuvaidinta. Rami eilėraščių tėkmė, tačiau toje ramybėje  slypi būties trapumas, laikinumo dramatizmas...Visa tai užkoduota ir knygos pavadinime –,,Dar esu“. Buvimo džiaugsmas – esu, ir laikinumo nuojauta – dar...“
A. Jonaitienė akcentavo, kad eilėraščiuose daug šviesos, pro dramatiškas patirtis sklinda ir džiaugsmas. Šilumos knygai suteikia autorės dukros Justės Lapinskaitės iliustracijos. Knygos autorė prisipažino, kad jai svarbus ne tik knygos turinys, bet ir forma, todėl leidyklai išsakė pageidavimus: būtinai ir viršelio, ir knygos skyrių pradžioje turi būti dukros piešiniai, be to, knyga turi būti atspausdinta ne ant balto ,,biurokratinio“ popieriaus.


Labai palankiai knygą įvertino ir ,,Audruvės“ literatų bičiulė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Aldona Šliažaitė, kuri pasidžiaugė, kad knygoms sutiktuvėms pasirinkta labai simboliškas laikas – Šv. Liucijos diena. Ir ne veltui, knyga ,,šviesi, brandi, talpi prasmių. (...) Turtinga raiška, stipri emocija.“


Vakaro metu skambėjo Editos Žarkauskaitės atliekamos dainos ir gitaros garsai. Knygos autorė dėkojo bičiuliams, literatų klubo nariams, savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai už palaikymą. Autorę sveikino Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė, viešosios bibliotekos direktorė Jovita Šimkevičiūtė, ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, kolegos, bičiuliai.

 

Literatų klubo ,,Audruvė“ informacija

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai