2019-05-20, pirmadienis, 14:24.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Pristatyta pirmoji mokytojos Alinos Jonaitienės knyga

2018-05-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pristatyta pirmoji mokytojos Alinos Jonaitienės knyga

Viešojoje bibliotekoje į skaitytojų rankas palydėta nauja knyga. Apysakos „Smiltė“ autorė Alina Jonaitienė – joniškietė, lietuvių kalbos mokytoja, rašanti ir prozą, ir poeziją. Pirmoji knyga, tai įvykis ne tik kūrėjo gyvenime, bet ir skaitytojų. Tad smagu, kad į knygos pristatymą atvyko leidyklos „Gelmės“, išleidusios šią apysaką, vadovė Vida Bėkštienė ir redaktorė Kristina Noreikienė.

 

Pristatyme dalyvavusi rašytoja Gintarė Adomaitytė negailėjo gražių, įkvepiančių žodžių autorei, išsakė savo nuomonę ir įspūdžius apie pirmąją A. Jonaitienės knygą.

 

 

Leidyklos „Gelmės“ vadovė V. Bėkštienė pristatė jau beveik penkerius metus dirbančią leidyklą ir jos išleistas knygas. Įdomi knygų serija „Paribio istorijos“ – tai leidiniai vaikams ir paaugliams apie jų gyvenimo sunkumus ir nuopuolius. Dažnai liūdna knyga neša pozityvią žinią, skatina mąstyti apie gyvenimą.

 

 

Panaši ir A. Jonaitienės knyga „Smiltė“, kurios rankraštį leidyklai rekomendavo vaikų literatūros tyrinėtojas, žurnalo „Rubinaitis“ steigėjas ir redaktorius Kęstutis Urba. Tai lengva, paprasta kalba parašyta istorija apie paauglę mergaitę, jos baimes, gyvenimo kasdienybę. Aktuali tema  išplėtota  remiantis pačios autorės ilgamete pedagogine  patirtimi ir įžvalgomis. Leidyklos redaktorė K. Noreikienė kalbėjo, kad dirbti su A. Jonaitienės knygos tekstu buvo lengva ir paprasta. Džiaugėsi, kad autorė pagaliau išdrįso parodyti savo kūrybą leidyklai. Pasak redaktorės, jai įstrigo atmintin vieno susitikimo metu iš jaunimo lūpų išgirsta frazė „svarbiausia laiku išdrįsti paspausti „Enter“ ir palinkėjo autorei drąsos. 

 

           

 

Apie įspūdžius perskaičius apysaką „Smiltė“ kalbėjo ir Joniškio literatų klubo „Audruvė“ vardu A. Jonaitienę sveikino Aušra Lukšaitė-Lapinskienė. Knygos autorė prasitarė, kad kūrybinis procesas vyksta, ji turi sukaupusi daug įvairių tekstų, tad netolimoje ateityje galima tikėtis naujos knygos, tik dabar jau suaugusiam skaitytojui.

 

A. Jonaitienę Viešosios bibliotekos vardu sveikino Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Vijoleta Kuprevičienė, kolegos literatai, draugai. Dainas ir gėles savo mylimai mokytojai  skyrė auklėtiniai  ̶  Mato Slančiausko progimnazijos aštuntokai.

 

                                                                                                                 Dalia Norvaišienė

Ritos Mačiukienės nuotraukos

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai