2019-02-22, penktadienis, 16:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Projektas, kuriame dalyvavo kriukiečiai, įvertintas svariu apdovanojimu

2017-12-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Projektas, kuriame dalyvavo kriukiečiai, įvertintas svariu apdovanojimu

Lapkričio pabaigoje Berlyno saugumo konferencijoje, kuri laikoma vienu didžiausių Europos saugumo ir gynybos renginių, apdovanotas  tarptautinis ES programos ,,Europa piliečiams‘‘ finansuotas  projektas ,,Piliečio kelias istorijos veidrodyje‘‘. Minėtą projektą, kartu su partneriais ir Lietuvos, Juodkalnijos, Vengrijos ir Portugalijos, įgyvendino viešoji įstaiga ,,Menų ir mokymo namai‘‘. Kriukų pagrindinė mokykla, viena šio projekto partnerių ir veiklų vykdytojų, džiaugiasi turėjusi galimybę skleisti žinią apie žmogaus teises ir laisves iš Joniškio krašto žmonių, įvairių sovietinių represijų dalyvių ir kovotojų, patirčių perspektyvos.

 

 

Asociacijos  „Civisme Défense Armées Nation (CiDAN)“, kartu su Europos tarpparlamentine saugumo ir gynybos asociacija, remiant Europos Tarybos parlamentinei asamblėjai, įsteigtas svarus CiDAN apdovanojimas skiriamas už išskirtines pastangas skatinant Europos pilietiškumą, supratimą apie Europos saugumą ir gynybą. Renginio metu pagrindinį prizą projekto organizatoriams – viešajai įstaigai ,,Menų ir mokymo namai‘‘, vadovaujamai aktorės Rimantos Vaičekonytės, įteikė Tarpparlamentinės saugumo ir gynybos asociacijos prezidentas Robert Walter, CiDAN atstovas – diplomus, taip pat buvo įteiktas Prancūzijos respublikos prezidento E. Macrono medalis.

 

Ką tik pasibaigusio projekto tikslai  buvę gana ambicingi – kalbinant gyvuosius liudytojus, palyginti žmonių gyvenimą pilietinių teisių ir laisvių atžvilgiu ES ir sovietiniuose režimuose, kurti kartų dialogą ir, remiantis vyresniosios kartos, patyrusios represijas bei persekiojimus, patirtimi, skatinti jaunąją kartą aktyviau prisidėti prie žmogaus teisių gynimo, išsakyti savo požiūrį į ES ginamas teises ir laisves, pamėginti, pasitelkiant dabartinės jaunuomenės patirtį bei suvokimą, projektuoti jaunų žmonių reakcijas ir požiūrį į teisių ir laisvių suvaržymus, galimus praradimus.

 

 

Minėtiems tikslams pasiekti buvo pasirinkta įtaigi ir visiems suprantama bei kiekvieną įtraukianti Forumo teatro kalba ir dokumentinio filmo kūrimas. Neretai pamirštame, kad dar prieš kelis dešimtmečius pagrindinių žmogaus teisių buvo nepaisoma, baudžiami kitaip mąstantys ar besielgiantys. Šiandieniniame pasaulyje, atrodo, jog šios teisės yra savaime suprantamos, pamirštama, kokios jos vertingos. Todėl, kurdami dokumentinį filmą,  jauneji projekto dalyviai  kalbino vyresniuosius, išgirdo jų istorijas apie tai, kaip jų teisės buvo pažeidžiamos praeityje. Galiausiai konsultavosi su istorikais, teisės specialistais, kurie paaiškino, kaip žmogaus teisės įgyvendinamos Europos Sąjungoje. Taip gimė kiekvienos šalies skaudžiausius represinius momentus įamžinanti vaizdo medžiaga, kurią apjungus į vieną bendrą dukumentinį filmą, buvo sukurta  po visas projekte dalyvavusias šalis keliaujanti edukacinė mokomoji  priemonė švietimo įstaigoms.

 

Vis tik pagrindinis projekto veiklų organizavimo būdas, skatinęs čia ir dabar spręsti įvairias žmogaus teisių diskriminacines situacijas, įgalinęs jaunąjį žiūrovą veikti ir keistis pačiam – Forumo teatras. Tai – socialinis teatras, kuriame aktoriai, kurdami probleminius etiudus, atskleidžia įvairias problemas, o publika gali laisvai išsakyti savo nuomonę, teikti įvairiausius pasiūlymus, kaip  situaciją pakeisti, pagerinti ir galiausiai netgi pats žiūrovas gali tapti aktoriumi ir suvaidinti scenoje.  Projekto dalyviai, tarp kurių būta profesionalių aktorių, mokytojų, mokinių, kitų profesijų atstovų, intensyviai mokėsi Forumo teatro metodų, kad vėliau, susibūrę į tarptautinę komandą, galėtų rengti  viešus teatro pasirodymus žmogaus teisių pažeidimų temomis. Iš viso organizuoti  keturi  vaidinimai: Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Vengrijos Tatos, Juodkalnijos Hercog – Novi miestų gimnazijose ir Portugalijos Ourem miesto profesinėje mokykloje. Renginiuose taip pat buvo rodomas sukurtas dokumentis filmas, dalyvaudavo  žymūs tos šalies žmogaus teisių gynėjai, kviestiniai svečiai.

 

Kriukų pagrindinėje mokykloje šį projektą  įgyvendino Forumo teatro grupės  ,,Savas‘‘ įkūrėja Ligita Eitkevičienė ir dabar jau mokyklą baigę mokiniai Gabrielė Skirvainytė ir Ovidijus Trinka. Kurdama Lietuvos sovietinio režimo suvaržymus ir represijas atspindintį dokumentinį filmą, mokyklos komanda  rėmėsi savo  krašto tremtinių, Sausio – 13 – osios nakties dalyvių liudijimais. Esame dėkingi, kad pasidalinti prieš kamerą savo skaudžiais išgyvenimais sutiko kriukietė Elena Rudienė, joniškietė Elena Čoj ir šį rudenį anapilin iškeliavęs Joniškio garbės pilietis, žagarietis Juozas Kazlauskas. Gera žinoti, kad istorijos apie drąsius, laisvus ir pilietiškus  joniškiečius,  keliauja ne tik po Europos mokyklas, bet tampa ir svaraus apdovanojimo dalimi.   

 

                                                                                     Kriukų pagrindinės mokyklos informacija

 


 

REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

 

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

 

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

KAMINŲ IR KIETOJO KURO KATILŲ VALYMAS VISAME JONIŠKIO RAJONE

 

                                                 

 

DIRBU IR SAVAITGALIAIS. Tel. 865761851

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?