2018-11-14, trečiadienis, 13:25.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:48, leidžiasi 16:16, dienos ilgumas 8:28.

Projekto dalyvių susitikimas Joniškyje

2018-05-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Projekto dalyvių susitikimas Joniškyje

Mokiniai iš Profesinio Wurzen centro (Vokietija), Joniškio žemės ūkio mokyklos ir Mo ir Oyrane vidurinės mokyklos (Norvegija) susitiko Joniškyje. Tai buvo antrasis įgyvendinamo projekto susitikimas tema „Bendra istorija ir bendra ateitis Europoje“.

 

Viešnagės Lietuvoje tema buvo holokaustas. Joniškio rajone nemažai vietų susijusių su žydų gyvenimo istorija. Programoje buvo numatyta daug įvairių veiklų susijusių su šia tema.

 

Pirmiausiai svečiai buvo supažindinti su Joniškio žemės ūkio mokykla, specialybėmis, kurias galima čia į(si)gyti. Mūsų mokyklos mokiniai surengė trumpą koncertą. Po to prasidėjo rimtas darbas. 1M grupės mokiniai Viktoras Leonenko, Mindaugas Dumbra, Rigobertas Lapeika, Liudas Valčiukas darė pranešimus holokausto tema. Aptarta koks turėtų būti galutinis projekto produktas –kalendorius. Kiekviena šalis – projekto dalyvė turi paruošti po 4 kalendoriaus lapus pagal savo temas (vokiečiai apie darbo išnaudojimą, lietuviai apie holokaustą, norvegai apie vaikų grobimą) su nuotraukomis ir aprašais keturiomis kalbomis: lietuvių, vokiečių, norvegų, anglų.

 

Kitas projektinio susitikimo dienas buvo aplankyta: Raudonoji ir Baltoji sinagogos, kur, Joniškio istorijos muziejaus darbuotojai papasakojo apie žydų gyvenimą Joniškio rajone, Žilvino pramogų ir laisvalaikio centras, kur projekto dalyviai valgė pagal žydišką receptūrą pagamintus valgius, žydų tautos genocido aukoms atmint Vilkiaušyje esantis paminklas, Žagarės žydų kapinės, masinio sušaudymo vieta, kur buvo sušaudyta 3000 žydų iš Žagarės ir aplinkinių miestų, Žagarės dvaro rūmai. Taip pat kultūrinėje programoje svečiams iš svetur buvo pristatytas Šiaurės Lietuvos kraštas: Šiaulių miestas, Kryžių kalnas ir vienuolynas, Joniškio krepšinio muziejus, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviras jaunimo centras.

 

Šokių mokytoja Lina Budrienė visus projekto dalyvius išjudino: pravedė šokių pamoką. O paskutinę viešnagės dieną liko aplankyti moderniausius ūkius: Gataučių grybyną, Žagarės pieninę, alpakų fermą.

 

Gegužės mėnesį projekto dalyviai susitiks Norvegijoje.

 

Informacija ir nuotraukos projekto dalyvių

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Jei šiandien vyktų rinkimai į Joniškio rajono tarybą, kuriai politinei jėgai atiduotumėte pirmenybę