2019-02-17, sekmadienis, 10:02.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Rajone paskelbta ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio

2018-07-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Rajone paskelbta ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio

Afrikinio kiaulių maro atveju Lietuvos kasdien daugėja. Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje šiemt nustatyti du afrikinio kiaulių maro atvejai šernams, trys šios gyvūnų ligos židiniai užfiksuoti žmonių kiaulių laikymo ūkiuose.

 

Afrikinio kiaulių maro zonos jau apima beveik visą Joniškio rajono savivaldybę, todėl liepos 10 dieną posėdžiavusi Joniškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą paskelbti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją rajone dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio.                   

 

Primename gyventojams, kad afrikinis kiaulių maras – ypač pavojinga užkrečiama virusinė naminių bei laukinių kiaulių ir šernų liga. Šis virusas perduodamas tiesioginio kontakto būdu su ekskretais, sekretais, krauju, taip pat jį perneša Ornithodoros rūšies erkės. Afrikiniu kiaulių maru gyvūnai užsikrečia ir netiesioginio kontakto būdu: per apkrėstą inventorių, rūbus, transportą, pašarus, pašarinius priedus, žaliavas ir pan. Paukščiai, musės ir žmonės gali fiziškai pernešti virusą iš užkrėstų kiaulių sveikoms.

 

Kiaulių savininkas gali sukelti infekciją šerdamas kiaules neapdorotomis maisto atliekomis, kuriose yra gyvūninių produktų. Afrikinio kiaulių maro virusas plinta žaibiškai, nepriklausomai nuo metų laiko, kiaulių amžiaus ar veislės. Jis atsparus aplinkos veiksniams, karščiui ir šalčiui.

 

VMVT specialistai atkreipia dėmesį, kad kiaulių maras nekelia grėsmės žmonių sveikatai ir gyvybei – žmonės ta liga negali užsikrėsti ir ja neserga. Liga nepavojinga karvėms, šunims, katėms, naminiams paukščiams. Vadinamasis afrikinis kiaulių maras į Lietuvą prasismelkė iš Baltarusijos teritorijos ir nepaliaudamas plečia savo ribas.

 

Pirmieji kiaulių maro atvejai buvo nustatyti nugaišusiems miškuose šernams. Paukščiai, musės ir žmonės gali fiziškai pernešti virusą iš užkrėstų kiaulių sveikoms. Kiaulių savininkai gali sukelti infekciją šerdamas kiaules neapdorotomis maisto atliekomis, kuriose yra gyvūninių produktų.

 

Raginame kiaulių augintojus laikytis biologinių reikalavimų savo namų ūkiuose, informuojame, kad šiltasis vasaros laikas itin palankus afrikiniam kiaulių marui plisti, todėl kiaulių augintojai turi būti budrūs ir atsakingai laikytis biologinio saugumo reikalavimų.

 

Joniškio rajono savivaldybės

ekstremalių situacijų komisijos

informacija

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?