2019-02-22, penktadienis, 17:13.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Rajono moksleiviai rinkosi į protmūšį „Gamtos kodų labirintai“

2017-12-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Rajono moksleiviai rinkosi į protmūšį  „Gamtos kodų labirintai“

Jau ketverius metus iš eilės į Joniškio Mato Slančiausko progimnaziją susirenka didelis mokinių ir mokytojų būrys į rajoninį 7-8 klasių konkursą – protmūšį „Gamtos kodų labirintai“ . Tai vienas iš šauniausių konkursų rajono moksleiviams, suvienijantis devynias komandas iš šešių rajono mokyklų: Žagarės gimnazijos, Gataučių pagrindinės mokyklos, Gasčiūnų Marcės Katiliūtės mokyklos, Kriukų pagrindinės mokyklos, Saulės pagrindinės mokyklos ir Mato Slančiausko progimnazijos. Moksleiviai susirenka parodyti žinias, loginį mąstymą, gebėjimą greitai orientuotis ir sėkmingai dirbti komandoje.

 

Mokiniai pasineria į biologijos, chemijos, fizikos, geografijos pasaulį atsakydami į įdomius klausimus: kas sieja žinduolį, žmogaus būseną ir saldėsį (tinginys), kokia Joniškyje teka ilgiausia upė plukdanti vandenis į Latviją (Sidabra), kas yra bendra tarp grafito ir deimanto (anglis), kas bendro tarp elektringos dalelės ir lietuvių rašytojo kūrinio „Kliudžiau“ autoriaus (Jonas). Vaikai smalsiai laukė vis naujų klausimų, tarėsi, ieškojo atsakymų. O kur dar penktasis turas, kur iš balsų reikėjo atskirti paukščius. Pasibaigus penkiems turams išaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Mato Slančiausko progimnazijos komandai „Atomai“, kurią sudarė Adrija Repšytė, Ema Vaineikytė, Paulius Rimkevičius, Aurėja Ambroževičiūtė, Ugnė Martinaitytė, Andrėja Jeneliūnaitė. II ir III vietas pasidalino dvi Saulės pagrindinės mokyklos komandos „Kaktusiukai“ ir „Neuronai“. Mažai pritrūko iki prizinės vietos ir kitai mūsų progimnazijos komandai „Protonai“, kurią sudarė Ieva Misiūtė, Beatričė Kozmianaitė, Juta Adomaitytė, Austėja Gervetauskaitė, Ignas Tautvaišas, Simas Rudis.

 

 

Pasibaigus protmūšiui Ekologinio švietimo centro direktorius Egidijus Čepulis ir Slančiausko progimnazijos laikinai einanti direktorės pareigas Violeta Zigmantienė padėkojo dalyviams, pasidžiaugė už jų puikų dalyvavimą, įteikė padėkas ir prizus.

 

Konkurso – protmūšio „Gamtos kodų labirintai“ organizatoriai Inga Misiuvienė, Asta Radžvilienė, Vaidutė Dundulienė, Aušra Filatovienė ir Tomas Jankauskas džiaugiasi mokinių žiniomis ir kūrybiškumu.

 

Mato Slančiausko progimnazijos inf. ir nuotr.

 


REKLAMA


 

Nelikite be Kalėdinio kalakuto

 

 

 

Ūkininkai iš Šiaulių rajono parduoda savo ūkyje užaugintą vištieną ir kalakutieną. Paukščiai nuo pirmos dienos auginami ir lesinami ūkyje užaugintais pašarais. Jūsų pageidavimu paukštieną pristatome į namus, darbovietes. Išrašome sąskaitas. Paukštieną galima užsakyti išpjaustytą dalimis, padalintą per pusę arba vienetais. Užsakius ne mažiau kaip už 15 eur., pristatymas nekainuoja.

Svoriai :

Višta apie 2.5 kg. 
Kalakutas apie 7-11 kg.

Kainos: 

Vištiena 3.80 kg/eur.
Kalakutiena 4.50 kg/eur.

Dalimis:

Kalakutiena:  file - 7,30 eur/kg; sparnai - 2,90 eur/kg; blauzdelės - 3,25 eur/kg; kumpeliai - 5,40eur/kg; kumpeliai be kaulo - 6,10 eur/kg; rinkiniai sriubai - 1,25 eur/kg; kaklai - 2,80 eur/kg; subproduktai - 3 eur/kg.

Vištiena: file - 5 eur/kg; ketvirčiai - 3,80 eur/kg; kumpeliai - 4 eur/kg; blauzdelės - 3,80 eur/kg; sparneliai - 2,80 eur/kg; nugarelės - 1,45eur/kg; nugarėlės su sparnais - 2,45 eur/kg; rinkiniai sriubai - 1 eur/kg.

 

Užsakymai priimami tel. 8 670 19920. Į Joniškį vežame du kartus per mėnesį. Artimiausias apsilankymas – gruodžio 22 d.

 


REKLAMA


 

KAMINŲ IR KIETOJO KURO KATILŲ VALYMAS VISAME JONIŠKIO RAJONE

 

                                                 

 

DIRBU IR SAVAITGALIAIS. Tel. 865761851

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?