2019-02-16, šeštadienis, 03:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Rasos šventė Skaistgiryje

2018-06-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Rasos šventė Skaistgiryje

Birželio dvidešimt trečiosios vakare Skaistgiryje Jono Viliūno parke vyko Rasos šventė, kurią organizavo Skaistgirio kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė. Šventės metu folkloro kolektyvas, vadovaujamas Birutės Dauginytės, dainavo lietuvių liaudies dainas, kurios būdavo dainuojamos  senovėje. 

 

Angelė Paražinskienė į šventę atėjo nešina  augalų puokštele. Moteris pasakojo apie augalus pabrėždama, kad augalus vaistams geriausia surinkti iki Joninių. Tuomet jie visas galias perteikią žmogui.  Nestokojanti žinių apie augalus, moteris iš savo puokštelės traukė vis po vieną šakelę ir tiesė susirinkusiems, kad šie atspėtų augalą kurio ši šakelė esanti. Pasirodo puokštelėje buvo ir rūtos, šalavijai, topinambai, vėgelė, juozažolė ir daugelis kitų augalų. Geriausiai spėti augalus sekėsi Emilijai Kvedarienei. Jai rungties organizatorė įteikė prizą – gėlę , kurią išaugino pati Angelė.

 

Birutė Dauginytė pasakojo apie Rasos šventės liaudies papročius. Pasak jos, Rasos šventė pradėta švęsti keturioliktame amžiuje. Rašytiniuose šaltiniuose randama daug lietuvių liaudies dainų žodžių, be melodijų. Šventėje dalyvavusi literatė Emilija Kvedarienė padeklamavo savo kūrybos eilėraščių. Taip pat ji pristatė ir kraštiečio Stanislovo Aukselio ,bei  Gražinos Blinkinienės kūrybą. Eilėraštį apie metus ir jų turtą padeklamavo ir tą dieną Skaisgiryje pas brolį Vaclovą Sorą viešėjusi jo sesuo. Viešnia kilusi iš Juodeikių, tad jai smagu buvo pabuvoti  kitose rajono vietovėse ir pamatyti kaip švenčiama Rasos šventė.

 

Skaistgiriečių Rasos šventę vainikavo  iš šventės dalyvių sujungta stebulė.  Senoliai stebulę su degančia ugnimi iškeldavo aukštai – ši tradicija vis dar gyva Latvijoje.

 

Baigiantis šventei,  aktyviausiems šventės dalyviams, buvo dalijamos rankinės su šviesą atspindinčiais akcentais. Taip pat pasidžiaugta, kad skaistgiriečiai neabejingi eismo saugumui. Daugelis ankstesnėse akcijose gavę liemenes, atšvaitus, tašes nešioja. Šiemet respublikiniame projekte “Eismo saugumas bendruomenėse“ dalyvauja ir Skaistgirio saviveiklininkai, kurie įvairių švenčių metu susirinkusiems primins apie eismo saugumą ir šviesą atspindinčių priemonių svarbą.

 

Vida Urbonienė/Joniškio VVG

Autorės nuotr.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?