2020-06-04, ketvirtadienis, 10:06.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Remontuojatės automobilį ar butą – atgaukite 400 eurų

2019-10-20, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Remontuojatės automobilį ar butą – atgaukite 400 eurų

Mokesčių inspekcija ragina pasinaudoti galimybe atgauti dalį už paslaugas sumokėtų lėšų. Nuo šių metų pradžios valstybė kompensuoja dalį patirtų išlaidų už atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas. Maksimali suma, kurią per metus gali atgauti vienas žmogus – 400 eurų.

 

Naujove raginama rinktis legalias paslaugas

 

Kovodama su šešėliu, jokių mokesčių nemokančiais paslaugų teikėjais, ypač automobilių remontininkais bei statybininkais, valstybė suteikė galimybę ne tik skatinti legaliai veikiantį, mokesčius valstybei mokantį verslą, bet ir atgauti dalį jau sumokėtų pinigų.

 

Valstybinė mokesčių inspekcija ragina gyventojus pasinaudoti šia galimybe bei deklaruoti automobilių ar būsto remonto, taip pat vaikų priežiūros išlaidas.

 

„Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas“, – skelbiama VMI pranešime.

 

Lengvata taikoma tik darbams

 

Norintys susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už jiems atliktas pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto ir nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas, turi pateikti sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą (FR0508 forma).

 

Kovodama su šešėliu, jokių mokesčių nemokančiais paslaugų teikėjais, ypač automobilių remontininkais bei statybininkais, valstybė suteikė galimybę ne tik skatinti negaliai veikiantį, mokesčius valstybei mokantį verslą, bet ir atgauti dalį jau sumokėtų pinigų.

 

Tais atvejais, kai iš šių dokumentų turinio negalima nustatyti, ar paslauga buvo apmokėta,taip pat pridedami sumokėjimą patvirtinantys dokumentai (pinigų priėmimo kvitas, kasos aparato kvitas ir pan.)

 

„Kai paslaugas suteikia gyventojas ar įmonė, registravusi veiklą Lietuvoje, o pirkėjas turi darbų / paslaugų suteikimą ir apmokėjimą patvirtinančius dokumentus, tuomet jis gali pasinaudoti GPM lengvata“, – akcentuoja VMI Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Alina Gaudutytė.

 

VMI atstovė atkreipia dėmesį, kad už darbams ar paslaugoms atlikti įsigytas reikalingas medžiagas, priemones, detales, mechanizmus, sistemas ir panašiai lengvata nebus taikoma.


Daugiausia paraiškų – dėl automobilių remonto

 

Pirmąsyk susigrąžinti dalį sumokėto GPM gyventojai galės 2020 m., pateikę metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2019 metus.

 

Prie jos reikės pridėti skenuotus ar fotografuotus minėtų paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus. Nuo metų pradžios jau 1224 gyventojai pateikė pranešimus apie išlaidas (PRC912) forma, iš jų didžiausią dalį sudaro gyventojai, pateikę pranešimus apie išlaidas lengvųjų automobilių remontui.

 

Sąskaitose būtini paslaugos gavėjo duomenys

 

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, jog pildant pranešimą PRC912 svarbu tinkamai nurodyti patirtas išlaidas.

 

Pavyzdžiui, išlaidos už lengvojo automobilio techninio aptarnavimo darbus (automobilių tepalų bei filtrų keitimą, sezoninį padangų keitimą, pūtimą, plovimą), detales nėra priskiriamos lengvojo automobilio remonto paslaugai, išlaidos už statybines medžiagas – pastatų remonto paslaugai, išlaidos už papildomą vaikų ugdymą – auklių paslaugai. Šioms išlaidoms mokesčio lengvata nėra taikoma, todėl pildant pranešimą jas iš bendros sumos reikia atimti.

 

Taip pat netinka ir tokie dokumentai kaip atliktų darbų perdavimo-priėmimo aktas ar išankstinė sąskaita-sąmata. Sąskaitose ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvituose gyventojo prašymu turi būti įrašyti paslaugas gavusio asmens duomenys.

 

Maksimali suma – 400 eurų

 

VMI primena, kad maksimali išlaidų suma, nuo kurios galės būti susigrąžinta dalis GPM už minėtas paslaugas, yra 2 tūkst. eurų. Maksimali suma, kurią galės susigrąžinti vienas asmuo, yra 400 eurų, jei jo pajamos buvo apmokestintos 20 proc. GPM tarifu.

 

Bendra išlaidų (įskaitant įmokas už studijas, profesinį mokymą, gyvybės draudimo įmokos ar įmokos į pensijų fondus įmokas bei palūkanas už iki 2009 01 01 paimtą gyvenamojo būsto kreditą), kuriomis gali būti mažinamos apmokestinamosios pajamos, suma negalės viršyti 25 procentų gyventojo metinių apmokestinamųjų pajamų.

 

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę VMI informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai