2019-04-23, antradienis, 05:18.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:57, leidžiasi 20:35, dienos ilgumas 14:38.

Romansų muzikos vakaras joniškiečiams

2018-12-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Romansų muzikos vakaras joniškiečiams

Joniškio Baltojoje sinagogoje vykęs romantiškos muzikos vakaras „Širdies melodijos“ sulaukė pilnos salės žiūrovų, norinčių išgirsti romantiškų dainų.

 

Penktadienį žiūrovus dainomis džiugino Joniškio kultūros centro romansų grupė „Ašalia,  vadovaujama Ritos Kipšaitė-Balčiūnienės, solistas Antanas Karnišauskas ir Rudiškių folkloro ansamblio „Rudbala“ romansų atlikėjai. Jausmingumu suvirpino ne vieno žiūrovo širdį prisiminimais Elzė Urbietytė iš Šiaulių, kraštiečiai Rūta ir Jonas Vyšniauskai iš Vilniaus, romantinio dainavimo grupė „Romantika“ iš Anykščių.  Abejingų nepaliko ir dainų skambesiu sužavėjo kraštietis Paulius Jurgaitis iš Šiaulių, Vilijos ir Oksanos duetas iš Rokiškio.

 

Renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, linkėdamas tęsti gražias tradicijas, dėkojo dalyviams už romansų populiarinimą Joniškio krašte. Vakarą vedė ir šiltus žodžius  joniškiečiams skyrė „Moteris Saulė 2017“ – Vidutė Petraitienė.

 

Romantiškos muzikos vakarai tradiciškai kasmet tęsiami jau keletą metų  Joniškio kultūros centro grupės „Ašalia“ iniciatyva. Romansai paprastai vadinami širdies dainomis, išreiškiančiomis nuotaikas, išgyvenimus, prisiminimus. Pirmieji romansai pradėti dainuoti Ispanijoje, vėliau paplito daugelyje šalių. Lietuvoje romansai pradėti kurti  XX  a. I pusėje. Susirinkusi žiūrovų gausa liudija, kad romansai yra vienas iš mėgstamų žanrų.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija


 

.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai