2019-04-19, penktadienis, 05:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Rudiškiuose ruduo sutiktas su sriubos virimo varžytuvėmis

2018-09-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Rudiškiuose ruduo sutiktas su sriubos virimo varžytuvėmis

Į rudens agapę rudiškiečius sukvietė prieš keletą metų seniūnės Jūratės Čepskienės sugalvota gražuolė rudens mergaitė Rudenė. Šiaudinė rudens mergaitė į Rudiškius grįžo po kelių metų pertraukos su „vyru“ ir „dukra“. Tradicinius rudens simbolius šiaudų rulonais dovanojo ūkininkas Darius Jokūbaitis, o tautodailininkė Virginija Muntvydienė suteikė jiems žmogišką pavidalą – išpiešė veidus, nutapė margaspalvius drabužius.

 

Šventė prasidėjo tradiciniais Šv. Pranciškaus atlaidais vietos bažnyčioje. Po jų moterys kibo į kūrybos procesą: iš darželiuose užaugusių gėlių kūrė įvairias kompozicijas, iš moliūgų ir cukinijų dėliojo žmogeliukų, gyvačių ir slibinų figūras. Kultūrinių renginių organizatorė Elena Karnišauskienė su vyru Antanu iš suneštų moliūgų sudėliojo kirminą, Maldenių kaimo gyventoja Emilija Kvedarienė mokė iš rudens žiedų kurti paveikslus, supažindino su Maldenių kaimo bendruomenės namuose eksponuojamomis gandrų nuotraukomis.

 

Daug šurmulio sukėlė sriubų virimo varžytuvės. Sočiausią sriubą iš grybų, morkų, kruopų ir net gaidžio gabaliukų išvirė Rudiškių seniūnijos moterys su seniūne Jūrate Čepskiene priešakyje, etnografiškiausią sriubą iš raugintų kopūstų su neluptomis bulvėmis patiekė Joniškio kultūros ir istorijos muziejaus Rudiškių filialo šeimininkės, moliūgų sriuba vaišino Neįgaliųjų draugijos Rudiškių skyriaus  moterys, rūgštynių sriuba su bulvių plokštainiu visus stebino Pagyvenusių žmonių asociacijos Rudiškių skyriaus narės. Saldžiausia sriuba mažuosius šventės dalyvius viliojo bibliotekininkė Irena Lacienė. Skaniausia sriuba pripažinta Stasės Uogelienės sriuba su  šmaikščiu pavadinimu „Trys dienos iki atlyginimo“.

 

Šventėje padėkota darbščiausiems ir kūrybingiausiems kaimo žmonėms. Rajono tarybos narė Rimantė Misiūnienė ūkininkui Rimantui Lunskiui prisegė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą ženklą, Rudiškių seniūnė J. Čepskienė padėkojo gražiausių sodybų šeimininkams – Stefai Strakšienei, Daivai ir Vaidotui Urmonams, Valei ir Juozui Šidlauskams.

 

Rudenį linksmai pasitikti rudiškiečiams padėjo skambios kapelos „Jazminai“ dainos, neįgaliųjų kolektyvo „Gojus“ šokiai.

 

manojoniskis inf. 

Rudiškių kaimo bendruomenės nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai