2019-02-22, penktadienis, 17:18.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Sausio 13-ą Skaistgiryje liepsnojo atminimo laužas

2018-01-19, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Sausio 13-ą Skaistgiryje liepsnojo atminimo laužas

Sausio tryliktosios pavakarę Skaistgirio beržyne ant Uolyno kalno pražydo keturiolikos neužmirštuolių takas, vedantis prie netrukus liepsnosiančio laužo. Prie akmeninio aukuro, kuriame užsiliepsnojo laužas, buvo uždegtos žvakelės žuvusiems Laisvės gynėjams. Kiekvienam atėjusiam paminėti Laisvės gynėjų dieną į atlapą buvo įsegti neužmirštuolių žiedai.

 

Prie laužo prisiminimais dalijosi seniūnė Virginija Kaikarienė, kirnaitietis Gediminas Andrašiūnas. Danutė Ralienė prisiminė giminaitį Titą, kuris kartu su bendraminčiais padėjo galvą už Lietuvos laisvę. Kiekvieno renginio dalyvio širdyje yra likę prisiminimų. Nors ir neteko būti Vilniuje, bet kiekvieną akimirką širdis spurdėjo išgirdus apie neramumus, o vėliau jau gedint žuvusių lietuvaičių.

 

Ramią sausio tryliktosios pavakarę skaistgiriečiai giedojo Lietuvos himną, ant akmens iš degančių žvakučių išdėliojo Gediminaičių stulpus, dainavo dainas, ėjo ratelius, skanavo arbatžolių arbatos, kalbėjo apie saugumą aplinkoje tamsiu paros metu.  

 

Namo kiekvienas grįžo ne tik su neužmirštuole atlape, bet ir atšvaitu ant rankos, kurį dovanojo Skaistgirio susivienijimas dalyvaujantis respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“. Renginio sumanytojams – Skaistgirio miestelio bendruomenės aktyvistams – talkino Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ moterys, Šv. Jurgio parapijos pastoracinės tarybos nariai ir Reibinių seniūnaitijos seniūnaitis Gintautas Rudauskas.

 

Virš liepsnojančio laužo paleistas simbolinis balandis nešantis šimtą kvietimų kraštiečiams. Simbolinis kvietimas sugrįžti prie savo šaknų pasirinktu laiku su dovana savo, tėvų, senelių, prosenelių gimtinei. Kartu ši dovana būtų ir Lietuvai. O dovana pati įvairiausia – autorinė knyga, režisuotas spektaklis, trumpas koncertas, sveikatos valandėlė, paroda, literatūrinė popietė...Pasak Skaistgirio krašto visuomenininkų, Skaistgirys ir jo apylinkės išaugino ne vieną garbų žmogų, kurio pėdos liko įmintos šiame lygumų krašte, o darbais džiaugiasi ir kiti.

 

Vida Urbonienė

 Autorės nuotraukos.

 

Virgina Jakutienė ir Angelija Gasparavičienė tiesia neužmirštuolių taką.

 

Jurgitos Baranauskienės rankomis paleistas simbolinis balandis išnešios 100 kvietimų kraštiečiams su raginimu grįžti prie savo šaknų.

 

Dalė Jasiūnienė ir Augustina Burneikienė dega atminimo žvakutes keturiolikai padėjusių galvas ant Laisvės aukuro.

 

Gediminas Andrašiūnas tą dieną viešėjęs Skaistgiryje prisiminė nežinomybe gaubiantį laikotarpį, kai už Laisvę vienas po kito žuvo keturiolika lietuvaičių.  

 

Seniūnė Virginija Kaikarienė prisiminimais grįžo į tą kruvinąjį sausį, kai visus jungė noras turėti laisvą Lietuvą ir kasdienė nežinomybė.

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

Internetinė svetainė www.mocek.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?