2020-06-03, trečiadienis, 14:49.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:58.

Savivaldybės vadovai susitiko su žurnalo „Structum“ leidėjais

2019-07-19, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Savivaldybės vadovai susitiko su žurnalo „Structum“ leidėjais

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė susitiko su žurnalo STRUCTUM direktore Igne Dutova ir „Išmanusis miestas“ projekto koordinatore Kotryna Gasiūnaite. Šiame susitikime aptartos dalyvavimo „Išmaniojo miesto“ projekte galimybės ir perspektyvos Joniškio rajono žmonėms.

 

Susitikimo metu pristatyta projekto idėja ir kompleksinės paslaugos,  kaip galima sukurti patrauklias miesto idėjas pasitelkiant Lietuvos aukštosiose mokyklose ruošiamų architektūros, inžinierijos, statybos ir kitų sričių profesionalų komandas.

 

Mero pavaduotoja Vaida  Aleknavičienė prieš mėnesį  dalyvavo STRUCTUM organizuotame renginyje Vilniuje „Išmanusis miestas", kur susipažino su žurnalo komanda ir pakvietė į susitikimą pristatyti projektą  Joniškyje.

 

Vakar Joniškio rajono savivaldybėje viešėjo žurnalo STRUCTUM direktorė ir „Išmaniojo miesto“ projekto iniciatorė I. Dutova  ir pristatė kaip galima sukurti patrauklaus miesto gyventi koncepcijas,  pasitelkiant Lietuvos rajonų savivaldybių poreikius ir jaunųjų infrastruktūros kūrimo profesionalų pajėgas.

 

Rajono meras Vitalijus Gailius domėjosi kokie yra reikalavimai, specifikacijos, kokios galimybės projekte dalyvauti iš Joniškio kraštiečiams. „Esame įsipareigoję žmonėms investicijų pritraukimu, tame tarpe ir užsienio investuotojų, turime 19 laisvų teritorijų, kurias norime įveiklinti. Tikime, kad studentai yra kūrybingi  ir gali nustebinti išradingomis idėjomis,  o projektai gali būti originalūs ir naudingi mūsų kraštui“, – teigia rajono meras V. Gailius.

 

Architektūros, statybų, infrastruktūros verslo žurnalas STRUCTUM organizuoja Lietuvos Respublikos Aplinkos, Švietimo ir mokslo, Kultūros, Vidaus reikalų, Ūkio bei Susisiekimo ministerijų globojamą projektą  „Išmanusis miestas“.

 

„Išmanusis miestas“ – tai konkursas, suteikiantis galimybę jauniesiems studentams pateikti idėjas ir projektus Lietuvos savivaldybėms. Suformuotos 1-7 studentų grupės pasirenka po vieną iš savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų ir parengia joms skirtus projektinius pasiūlymus.

 

Nagrinėjamoje teritorijoje pasirenkamas sklypas ar teritorijos zona, kuriai sukuriamas detalizuotas projektinis pasiūlymas, atspindintis miesto poreikius, finansines galimybes, realistiškus susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendinius. Vieno konkurso ciklas trunka 10 mėnesių, prasideda nuo rugsėjo, o nugalėtojai paskelbiami birželio mėnesį.

 

Nuo konkurso pradžios per penkerius metus „Išmaniajame mieste“ dalyvauja net 23 savivaldybės iš visos Lietuvos. Šis projektas suteikia galimybę gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kurti patrauklaus gyventi miesto koncepcijas bei prisidėti įgyvendinant pažangias, inovatyvias ir kartu realistiškas idėjas.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai