2019-06-16, sekmadienis, 13:50.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Šiaulių apskrityje daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis: mažiausiai sergama Joniškio rajone

2019-01-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Šiaulių apskrityje daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis: mažiausiai sergama Joniškio rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose didėja.

 

Sergamumo rodikliai didėja

 

Apibendrinus pirmosios šių metų savaitės (gruodžio 31 d. – sausio 5 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis padidėjo nuo 29,9 iki 52,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose. Didžiausias sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka Šiaulių mieste (76,4 atv. / 10 tūkst. gyv.), mažiausias – Joniškio rajone (28,9 atv. / 10 tūkst. gyv.).

 

Per savaitę gripo atvejų skaičius išaugo 3,6 karto

 

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1335 Šiaulių apskrities gyventojai, iš jų Šiaulių mieste – 751. Daugiausiai serga vaikai – 56,3 proc. iš visų susirgusiųjų. Gripu susirgo 51 Šiaulių apskrities gyventojas, iš jų – 14 vaikų. Palyginus su prieš tai buvusios savaitės duomenimis, gripo atvejų skaičius Šiaulių apskrityje išaugo 3,6 karto.

 

Dėl gripo hospitalizuoti 2 asmenys

 

Per savaitę į Šiaulių apskrities ligonines dėl gripo kreipėsi 5 asmenys, iš jų 2 buvo hospitalizuoti – 1 suaugęs asmuo ir 1 vaikas.

 

Sergamumas praėjusiais metais

 

Praėjusių metų 1-ąją savaitę Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis siekė 44,4 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 11 asmenų.

 

Profilaktinės priemonės gripo sezono metu

 

NVSC Šiaulių departamento specialistai primena, kad skiepai yra efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo sukeliamų komplikacijų, tačiau svarbu nepamiršti ir kitų profilaktikos priemonių:

 

  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • dažnai vėdinti patalpas;
  • kuo dažniau plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • nešvariomis rankomis neliesti akių, nosies, burnos;
  • susirgus pasilikti namuose  nevykti į darbą, neleisti sergančių vaikų į ugdymo įstaigas ir dėl gydymo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

NVSC prie SAM Šiaulių departamentas

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai