2019-01-24, ketvirtadienis, 04:44.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugėje dalyvavo dvi joniškiečių bendrovės

2018-05-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
 Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugėje dalyvavo dvi joniškiečių bendrovės

2018 m. balandžio 27-ąją vyko tradicinė Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė, kurioje dalyvavo 22 MMB iš visos Lietuvos – Viniaus, Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio r., Naujosios Akmenės, Šiaulių. Joniškio rajoną atstovavo dvi mokinių bendrovės –  Gasčiūnų pagrindinės mokyklos „SPRAGT“ (Ženkliukų gamyba ir pardavimas , mokytoja Milda Didžiokė) ir „Aušros“ gimnazijos „Arogama“ (Kvapų ir kitų suvenyrų gamyba ir pardavimas, mokytoja Jūratė Pinkienė).

 

Šiemet geriausia buvo pripažinta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendrovė „MonKey“, užsiimanti išmaniųjų pakabukų gamyba ir pardavimu. Janoniečiams vadovauja mokytoja Aurelija Šmitienė. Bendrovei nugalėtojai atiteko GERIAUSIOS MBB prizas, kurį įsteigė Šiaulių miesto savivaldybė, o jį įteikė miesto meras Artūras Visockas.

 

Gasčiūnų pagrindinės mokyklos mokomosios mokinių bendrovės „SPRAGT“ stendas

 

Jau trečią kartą jaunieji verslininkai rinkosi į „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centrą, kur vyko Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė. Ją jau trečius metus iš eilės rengia Šiaulių miesto savivaldybė, VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius ir VšĮLietuvos Junior Achievement. Mokinių mokomosios bendrovės pripažintos viena geriausių formų mokyti jaunimo verslo, ugdyti tam tikrus jaunų žmonių gebėjimus. Nors mokinių bendrovės neturi juridinio statuso, tačiau jos nueina visą įmonės kūrimo, produkto vystymo, pardavimų, marketingo kelią. Mokinių bendroves gali steigti tik vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos ir turintys verslo konsultantą. Taisyklės kurti mokinių bendrovę yra nesudėtingos – prasidėjus mokslo metams įkuriama bendrovė, suformuojamas akcijų paketas (tradiciškai įstatinis kapitalas yra apie 100 Eur, akcijas įsigyja mokinių tėvai, mokytojai, draugai), išvystomas verslas ir pavasarį akcijos išperkamos, o bendrovė uždaroma. Jeigu idėja pavykusi, kitais metais galima vėl kurti bendrovę ir verslą toliau plėtoti arba imtis naujos idėjos ir ją įgyvendinti.

 

„Aušros“ gimnazijos mokomosios mokinių bendrovės „Arogama“ stendas

 

Šių metų renginyje mokiniai ir jų mokytojai mugėje turėjo progą pasidalinti patirtimi, pabendrauti ir parduoti savo gaminius bei paslaugas. Mugės metu dirbo komisija, kuri vertino MMB bendrovių pasirengimą, jų verslo aktualumą, verslo pristatymą, idėjos išvystymą ir daugelį kitų dalykų. Dalyvių diplomai buvo įteikti visoms MBB, o nominacijų laimėtojams atiteko ir renginio rėmėjų prizai. Anot banko „Swedbak“, vieno iš pagrindinių MMB mugės rėmėjų, atstovės, Šiaulių miesto klientų aptarnavimo centro valdytojos Loretos Volbekienės, galima pasidžiaugti jaunų žmonių drąsa, sumanumu ir tokiais puikiais darbais. Šiaulių miesto meras A. Visockas ne tik pasveikino gražios šventės dalyvius, bet ir domėjosi mokinių verslu, daug bendravo su jaunaisiais verslininkais, linkėjo visiems būti drąsiems ir išnaudoti šią mokinių mokomosiose bendrovėse įgytą patirtį, kuomet jau reikės steigti savo verslą. Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Feliksas Alius Valys džiaugėsi, kad renginys populiarėja, kad plečiasi jo geografija, mokinių bendrovių šiemet sulaukta iš visos Lietuvos. Lietuvos Junior Achievement organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė, sveikindama nugalėtjus, paragino juo rengtis nacionaliniam MBB konkursui ir pasistengti patekti į tarptautinį renginį. Nugalėtoja pripažinta ir nominaciją GERIAUSIA MOKOMOJI MOKINIŲ BENDROVĖ pelniusi Juliaus Janonio gimnazistų bendrovė „MonKey“, įvertinusi, kaip dažnai žmonės užmiršta, kur pasideda raktus, pagamino išmanųjį rakto pakabuką, kurį, naudojant programėlę, galima nesunkiai surasti. Tai pelnė jiems ne tik Geriausios bendrovės, bet ir Versliausio bendrovės prizus.

 

manojoniskis inf. 

 


REKLAMA

 


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


 

REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?