2019-04-19, penktadienis, 05:40.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Skaistgirio gimnazijoje vykdoma „Pilietis ir šalies gynyba“ programa

2018-10-24, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Skaistgirio gimnazijoje vykdoma „Pilietis ir šalies gynyba“ programa

Šiais metais šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų ir turime ypatingą progą atsigręžti į tautines, pilietines vertybes ir, kūrybingai bei prasmingai jas puoselėjant, kiekvienam asmeniškai prisidėti prie Lietuvos valstybės kūrimo, tautinės savigarbos, vertybių puoselėjimo.

 

Skaistgirio gimnazijoje skiriamas didelis dėmesys pagarbos valstybei ugdymui ir pilietinių nuostatų stiprinimui, todėl aukštesniųjų klasių mokiniams šiais mokslo metais buvo suteikta galimybė rinktis nacionalinio saugumo ir krašto gynybos modulį „Pilietis ir šalies gynyba“.

 

Programos tikslas - didinti mokinių sąmoningumą bei siekti, kad mokiniai išsiugdytų šalies gynybą stiprinančias vertybines nuostatas, plėtoti ir perteikti praktinius pilietinės veiklos įgūdžius. Šia naują programą pasirinko didžioji dalis III g klasės mokinių ir spalio 12 d. su pedagogėmis E. Aukseliene ir A. Lapiene dalyvavo Krašto apsaugos dienos renginyje, kuris vyko Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškyje. Mokiniai ne tik susipažino su Karinėmis oro gynybos pajėgomis, naudojama įranga, technika, bet ir stebėjo karinio sraigtasparnio parodomąją programą, matavosi kareivišką aprangą, ragavo kariškų vaišių bei dalyvavo įvairiuose kariškuose užsiėmimuose. Moksleiviai iš arčiau susipažino su kariuomene, karjeros galimybėmis, iš pirmų lūpų išgirdo apie kario kasdienybę, patiriamus iššūkius bei apžiūrėjo dalinyje naudojamą ginkluotę. 

                                                                                                                                                     

Tokių renginių metu plėtojamas kariuomenės ir mokyklų bendradarbiavimas. Pilietiškumo nuostatų stiprinimo programa „Pilietis ir šalies gynyba“ praturtina mokinių ugdymo procesą skatinant jaunų žmonių patriotiškumą ir pareigą savo kraštui bei moko civilio pareigų, suteikia mokiniams daugiau pilietinės galios. Užsiėmimų metu stiprėja jaunų žmonių asmeninė motyvacija, puoselėjama tautinė tapatybė bei svarbiausia - stiprinamas patriotinis ugdymas.

 

Edita Aukselienė ir Angela Lapienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai