2019-01-24, ketvirtadienis, 04:43.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Sporto klube „Audruvis“ vyko Lietuvos konkūrų žiemos čempionato baigiamosios varžybos

2018-04-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Sporto klube „Audruvis“ vyko Lietuvos konkūrų žiemos čempionato baigiamosios varžybos

Savaitgalį Lietuvos raiteliai oficialiai užbaigė žiemos varžybų sezoną, kurį vainikavo sporto klube „Audruvis“ (Joniškis) vykusios Lietuvos konkūrų žiemos čempionato varžybos,  sutraukusios visą būrį žirginio sporto entuziastų, kurie gyvai stebėjo pajėgiausių Lietuvos raitelių pasirodymus.Tris dienas vykęs Lietuvos konkūrų čempionatas padėjo išaiškinti skirtingų grupių rungčių nugalėtojus. Pagrindinės – suaugusiųjų – grupės čempiono titulą iškovojo Irmantas Grikienis su žirgu Glamour For Ever. Duetas aplenkė 24 varžovus ir pasidabino aukso medaliu. Antrą vietą užėmė Šiaulių sporto klubui „Miražas“ atstovavęs Danieliaus Gutkausko ir Ciola 2 duetas. Trečioji vieta atiteko Justei Pociūnaitei su Caprioland. Jaunimo grupės užskaitoje nepralenkiamas buvo Justas Gabalis ir „Cassander Z“ duetas.


5 m. žirgų grupės konkūre geriausiai pasirodė Nerijus Šipaila su žirgu „Casper“. N. Šipailai atiteko ir vicečempiono titulas, kurį jis iškovojo su kitu savo žirgu „Candidus“. Iš viso šioje rungtyje startavo 10 duetų.

 

6 m. žirgų grupėje I. Grikienis su žirgu „Hjustacus OMGH“ antrąkart įveikė varžovus ir užsitikrino pirmą vietą. Poni klasės žirgų grupėje geriausiai pasirodė Marijos Kuprianovas ir „Kajaus“ duetas, treniruojamas Silvos Malinauskienės. Antroji vieta taip pat atiteko M. Kuprianovai, startavusiai su antruoju žirgu „Uranas“. Mėgėjų I grupės užskaitos čempionais, įveikę 16 varžovų, tapo Povilas Mikelskas ir „Ledukas“. Mėgėjų II grupės nugalėtojų titulą iškovojo Elvina Vasalauskaitė su žirgu „Eurika“.Vaikų grupės konkūre nepralenkiamas buvo Elenos Railienės treniruojamas Austėjos Railaitės ir „Segram“ duetas, įveikęs 10 varžovų. Jaunių grupės užskaitoje triumfavo Agnės Žaliauskaitės ir „Laceta“ duetas, treniruojamas Gedimino Juknio. Jaunučių grupės įskaitoje nugalėjo Ignas Makarauskas su žirgu „Bebe“. Tą patį savaitgalį Kaune vykusio Lietuvos dailiojo jojimo žiemos čempionato suaugusiųjų grupėje užtikrintai triumfavo Sandra Sisojeva, startavusi net su trimis žirgais – „Brend“, „Best Boy“ ir „M and M’s“. Visi trys S. Sisojevos startai buvo sėkmingi – ji rikiavosi lentelės viršuje ir užėmė visas tris prizines vietas. Iš viso šioje rungtyje varžėsi 13 duetų. Jaunimo grupėje nepralenkiama buvo Viktorija Kundrotaitė su žirgu „Hefaistas“. Tuo tarpu jaunių grupėje pirmą vietą užėmė Emilijos Svetulevičiūtės ir „Lafontenas MG“ duetas. Jaunučių grupėje geriausiai pasirodė Barbora Jakilaitė su „Havanna“. S. Sisojevos auklėtinė, startavusi su kitu savo žirgu „Quo Vadis“, aukso medalį iškovojo ir Vaikų II grupės įkaitoje.

 

Tuo tarpu vaikų I grupės užskaitos čempionais tapo Fevronija Barinova ir žirgas „Alondra“. Mėgėjų I grupės užskaitoje pirmą vietą užėmė Ivonos Butkevič ir „Sir Paul“ duetas, treniruojamas Justinos Vanagaitės. Mėgėjų II grupės kovose pergalę šventė Jolita Grigaliūnienė ir „Aras“. M lygio atviros klasės čempionais tapo Raimonda Palionytė ir „Bavaras“. A lygio atviroje klasėje, aplenkdami 5 varžovus, aukso medaliu pasidabino Ginta Ališevičiūtė ir „Havanna“, E lygio atviroje klasėje – Julija Arbačiauskaitė ir „Titus Kaštonas“. „Nacionaliniai čempionatai suteikia progą dar kartą įsitikinti, kiek perspektyvių ir pajėgių raitelių turime savo šalyje. Sveikinu juos su puikiais startais, iškovotais titulais ir dėkoju už puikų reginį, kurį jie padovanojo visiems susirinkusiems. Palaikymas, kurio raiteliai sulaukia namuose, yra labai svarbus”, – sakė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

 

Sėkmingas šis čempionatas buvo joniškiečiui Matui Petraičiui. Su žirgu Cattrepel Go5 metų žirgų užskaitos grupėje jis iškovojo bronzos medalį, o su žirgu Couvains6 metų žirgų užskaitoje tapo  vicečempionu.

 

Nugalėtojus ir prizininkus pasveikino LR Seimo narys Vitalijus Gailius ir rajono meras Gediminas Čepulis.

 

Parengta pagal Lietuvos ryto medžiagą

Audruvis Sport Horses nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?