2020-05-28, ketvirtadienis, 08:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:37, dienos ilgumas 16:45.

Stelmužės ąžuolo palikuonis atkeliaus į Kepalius

2018-08-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Stelmužės ąžuolo palikuonis atkeliaus į Kepalius

Lietuva – spalvinga šalis savo istorija ir kultūra. Ją tokią daro čia gyvenantys, dirbantys kuriantys žmonės. Nepriklausomai, kur jie gyvena ar dideliame mieste ar iš kelių sodybų sudarytame kaime, visi jie didūs ir svarbūs mūsų valstybei.  Projektu „Tautos šimtmečio ąžuolai“ siekta įprasminti jų šimtmečio darbus ir pasiekimus.

 

Ąžuolas - Lietuvos istorijos neatsiejamas objektas, kurio išliekamoji vertė šimtmečių šimtmečius mus tvirtina ir jungia. Tad projekto idėja užsimota pagerbti asmenis, bendruomenes ar organizacijas skatinant jų tvirtybę ir stiprybę apdovanojant tautos šimtmečio ąžuolų nominacijomis. Jų darbai tarsi gilės ir ąžuolų sodinukai puoš ir stiprins laisvą Lietuvą.

 

Smagu pranešti, kad projekto „Tautos šimtmečio ąžuolai“ nominacijos „Už pagalbą ir gerą žodį“ nugalėtoja tapo Kepalių kaimo bendruomenės „Ašvinė“ valdybos narė Irena Šimkuvienė. Moters gerų darbų dėka į rajoną atkeliaus Stelmužės ąžuolo palikuonis.  Ąžuoliukui jau parinkta vieta – sodinamas jis bus šalia kaimo bendruomenės namų.

 

Irena Šimkuvienė į Kepalių kaimo bendruomenės valdybą renkama nuo pat bendruomenės įkūrimo. Per tą laiką šešiolika moters parengtų projektų sėkmingai buvo realizuoti Kepaliuose. O tai padėjo pritraukti lėšų bendruomenės namų remontui, sportinio inventoriaus įsigijimui, įvairiems renginiams. Vienos rankos pirštų neužtektų suskaičiuoti visai Irenos Šimkuvienės veiklai: ji ir renginių vedėja, ir gabi eiliuotoja, mėgėjiškam kaimo teatrui humoristinę pjesę net yra sukūrusi, aktyvi protmūšių dalyvė ir daugkartinė prizinių vietų laimėtoja. O kur dar pomėgis šachmatams ir kelionėms.

 

Šiais metais kiekviename Lietuvos regione šaknis į žemę suleis tikri Stelmužės ąžuolo palikuonys: taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį nusprendusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kantriai laukė, kol Lietuvos miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje išauginti ąžuoliukai sustiprės, kad galėtų keliauti ten, kur jiems lemta augti.

 

manojoniskis inf.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai