2020-09-27, sekmadienis, 03:48.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:15, leidžiasi 19:02, dienos ilgumas 11:46.

Su srutų kvapais Joniškyje kovos biofiltrai

2018-07-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Su srutų kvapais Joniškyje kovos biofiltrai

Naujienų portalas manojoniskis.lt  sulaukė skaitytojos skundo, kuriame buvo piktinamasi jau porą mėnesių iš kiaulių komplekso „Sidabra“ sklindančiais srutų kvapais. Pasak skaitytojos, Joniškis tapo „visiems nosį riečiančiu tvartu“.  Pakomentuoti situaciją portalas paprašė  „Idavang“ kompanijos, kuri valdo minėtą kiaulių kompleksą.

 

Komentuoja Tadas Palubinskas, „Idavang“ aplinkosaugos direktorius:

 

Joniškio rajono Bertaučių kaime birželio 28 d. buvo nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo laikomos 2 kiaulės. Šioms nugaišus ir ištyrus gaišenų mėginius buvo patvirtinta AKM diagnozė. 

 

Užfiksavus ir oficialiai patvirtinus židinio zoną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  (VMVT) aplink ligos protrūkio vietą nustatė 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonas. 

 

„Idavang“ priklausantis kompleksas „Sidabra“ patenka į 10 km priežiūros zoną, kurioje kiaulių laikytojams 30 dienų draudžiamas gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų pardavimas. Šis laikotarpis gali būti sutrumpintas iki 21 dienos.

 

Taip pat Joniškį ir jo rajoną institucija priskyrė III AKM zonai – kurioje AKM nustatytas ir šernams, ir naminėms kiaulėms. Šioje zonoje draudžiamas gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų eksportas į ES bei trečiąsias šalis.

 

Dėl šių VMVT apribojimų, taikomų Joniškio miesto ir rajono apylinkėse, „Sidabros“ komplekso tvartuose susidarė didesnė penimų kiaulių koncentracija nei įprastai. Be to, pastarosiomis dienomis visoje šalyje laikėsi ypač aukšta oro temperatūra, kuri taip pat turėjo įtakos kiek suintensyvėjusiam kvapui.

 

Dar šią savaitę iš VMVT planuojame gauti leidimą vėl atnaujinti kiaulių pardavimus, tad artimiausiu metu kiaulių skaičius sumažės. Atitinkamai sumažės ir kvapas.

 

Nepaisant to, dar birželio pradžioje pradėjome investuoti į „Sidabros“ kiaulių kompleksą – čia jau įrengiami orą valantys biofiltrai. Baigus diegimo darbus, iš tvartų, kuriuose yra auginamos penimos kiaulės, išeis išvalytas, jokio kvapo neturintis oras.

 

„Idavang“ nuotraukose užfiksuotas orą valančių biofiltrų montavimas

 

manojoniskis inf.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai