2019-03-23, šeštadienis, 16:49.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:12, leidžiasi 18:36, dienos ilgumas 12:23.

Sukurta mobilioji programėlė stichinių nelaimių padariniams registruoti

2018-05-29, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Sukurta mobilioji programėlė stichinių nelaimių padariniams registruoti

Šiais metai „Aušros“ gimnazijoje vykdytas eTwinning projektas „Risks on Earth – Earth of risks“ artėja prie pabaigos. Visos suplanuotos veiklos kartu su kolegomis iš Prancūzijos jau baigiamos įvykdyti. Belieka tik pasidžiaugti nuveiktais darbais, o nuveikta tikrai nemažai!

 

„Aušros“ gimnazijos bei Général et Technologique de Baimbridge licėjaus iš Gvadelupės salos moksleiviai bandė pažvelgti į stichines nelaimes savo šalyse bei pasaulyje iš mokslinės pusės. Moksleiviai kūrė pristatytus apie stichines nelaimes, rungėsi viktorinoje, vyko aplankyti stichinių nelaimių zonų, kūrė žemėlapius apie uraganus, cunamius, žemės drebėjimus, vulkanų išsiveržimus ir pan.

 

Paskutinė suplanuota užduotis buvo sukurti mobiliąją programėlę stichinių nelaimių padariniams registruoti. 1b klasės moksleivis Paulius Šukys padedamas informacinių technologijų mokytojo sukūrė programėlės lietuviškąją ir prancūziškąją versijas.

 

Šiomis programėlėmis užregistruoti duomenys apie stichinių nelaimių padarytą žalą mygtuko paspaudimu yra perkeliami į žemėlapį, kuriame reikiamos tarnybos galėtų matyti padarytus nuostolius bei lengvai rastų geografinę padėtį vietų, kurioms reikalinga pagalba. Šiuo metu galima parsisiųsti programėles Android operacinių sistemų įrenginiams bei kompiuteriams su Windows ir Mac OS.

 

Lietuviškoji programėlės versija:

https://joniskiogimnazija.lt/stichines/index.html

 

Šis projektas leido moksleiviams ne tik susipažinti su tolimosios Karibų salos gamtos ypatumais, kultūra bei tradicijomis, bet ir pažvelgti į aplinkosaugos problemas bei tapti labiau pilietiškais visuomenės nariais.

 

Mokytojas Kęstutis Motiejuitis

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai