2018-11-14, trečiadienis, 17:37.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:48, leidžiasi 16:16, dienos ilgumas 8:28.

Susitikimas su žolininke

2018-10-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Susitikimas su žolininke

Saulėtą ir rudeniškai šiltą spalio popietę Skaistgirio bibliotekoje įvyko paskaita-susitikimas su žinoma provizore (vaistininke) Jadvyga Balvočiūte. Žolininkė dalijosi žiniomis apie vaistinius augalus, kuriuos atsivežė iš savo ekologinio ūkio.

 

Rodydama žoleles pasakojo apie jų vertingąsias savybes, mokė, kaip vienas vaistažoles skirti nuo kitų ir kaip teisingai jas džiovinti. J. Balvočiūtė pasakojo, kad vaistiniais augalais ji domėjosi visą gyvenimą. Norėdama, kad žmonės vartotų kokybiškas žoleles ji įkūrė ekologiškų žolelių ūkį. Žolininkė apgailestavo, kad šiandieninėje visuomenėje vaistiniai augalai yra šiek tiek primiršti ir, kad žmonės vaistažoles dažniau perka prekybos centruose.

 

 

Susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti, pauostyti, paragauti įvairių žolelių: rykštenę, dagišių, margainį, lakišių, laukinę našlaitę, burnotį... Renginio dalyviai klausė kokias žoleles vartoti, kad greičiau mestum rūkyti, kaip pagerinti virškinimo sutrikimus ir t.t. J. Balvočiūtė minėjo, kad mažiausiai populiari arbata – apetitui gerinti, populiariausia – atminčiai gerinti.  Susirinkusieji buvo pavaišinti „Kasdienine“ arbata. Visi norintieji galėjo įsigyti žolininkės atsivežtų arbatų ir asmeniškai pasikalbėti su žolininke jiems rūpimais klausimais. Norime pasidžiaugti, kad į susitikimą atvyko ir Joniškio, Kalnelio, Stungių ir Jurdaičių gyventojai.

 

Lijanos Degimienės informacija

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Jei šiandien vyktų rinkimai į Joniškio rajono tarybą, kuriai politinei jėgai atiduotumėte pirmenybę