2020-08-06, ketvirtadienis, 04:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:39, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15:27.

Švelnesni žalinimo reikalavimai – jau nuo šiandien

2019-09-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Švelnesni žalinimo reikalavimai – jau nuo šiandien

Žemės ūkio ministerija pakeitė Tiesioginių išmokų taisykles, į kurias įtraukti visi su sausra susiję palengvinimai žemdirbiams.

 

Dabar žemdirbiai gali pūdymą, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti derliui ir ganymui. Posėliui ir / ar įsėliui, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, leidžiama naudoti ir vienos rūšies žolinius augalus.

 

Minimalus laikotarpis, kai dirvoje privalo būti išlaikomi posėliniai ir įsėliniai augalai, kurie deklaruojami kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, sumažintas iki rugsėjo 6 d. Tai reiškia, kad pareiškėjai jau nuo šiandien gali pradėti žieminių augalų sėją posėliui skirtuose plotuose.

 

Šie palengvinimai į taisykles įtraukti Europos Komisijai patvirtinus savo sprendimą leisti valstybėms narėms taikyti švelnesnius žalinimo reikalavimus nukentėjusiems nuo sausros žemdirbiams, taip pat išmokėti didesnes avansines išmokas.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad Europos Komisijai patvirtinus galimybę mokėti didesnes avansines išmokas, šiemet (kaip ir praėjusiais metais) tiesioginių išmokų avansai sieks iki 70 proc., o kaimo plėtros priemonių  avansai – net iki 85 proc. bendros paramos sumos.

 

                                                                                                                                                                 ŽŪM informacija

 

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai