2019-04-19, penktadienis, 03:44.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Šviesos vakaras Joniškyje: ir trys moterys yra komanda

2018-10-27, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Šviesos vakaras Joniškyje: ir trys moterys yra komanda

Spalio 25-osios vakarą estradoje prie Joniškio kultūros centro joniškietės Indrės Stalnionienės iniciatyva buvo surengtas moliūgų žibintų paradas ,,Šviesos vakaras”, sukvietęs nemažą būrį miestelėnų, kurie uždegė apie 100 įvairaus dydžio moliūgų. I. Stalnionienei talkino kitos dvi joniškietės – Erika Šivickaitė ir Dovilė Juknienė. Tokia akcija Joniškio mieste surengta pirmą kartą, bet kaip teigia jaunos moterys, ne paskutinį.

 

Šviesos akcijos organizatorės miestelėnus vaišino pačių keptais moliūginiais pyragais, moliūginiais saldainiais, karšta arbata. Prie akcijos prisidėjo ir ,,Zapo” baras. Šalia Joniškio kultūros centro estrados prieš renginį sužibo orignali Dovilės Juknienės kurta šviesos instaliacija. Netrukus netoliese pasirodė Reginos Leknickienės žibantys nameliai. Ji vietoje moliūgo atnešė šviesą nameliuose-žvakidėse. Miestas prisipildė šviesos. Moliūgus nešė šeimos, kolektyvai, mokyklos, vaikų lopšeliai-darželiai, pavieniai asmenys ir kiti. 

 

Šviesos vakaro tikslas – anksti temstantį rudenio vakarą suteikti šviesos savo miestui, pabendrauti su draugais ir pažįstamais, skatinti visuomenės saviraišką ir kūrybą, nes moliūgų įvairovė, virtusių žibintais, nustebino net ir daug mačiusius. 

 

Akcijos organizatorių teigimu, tokie susibūrimai yra labai reikalingi. Tai yra kur kas daugiau nei iš moliūgo spingsinti maža ugnies liepsnelė. 

 

Joniškietės renginį organizavo savo asmeninėmis lėšomis, įsteigė dovanėles už įvairias, jų pačių sugalvotas nominacijas. Tai didžiausias moliūgas, kurį sunkiai atnešė Joniškio žemės ūkio mokyklos dekoratyvinio apželdinimo specialybės mokinės ir mokytoja Rima Skirvainienė. Jo svoris net 54 kg. Moliūgą milžiną parūpino mokytoja Emilija Ivanova. Simbolinę dovanėlę didžiausią žibintą sukūrusioms moterims skyrė E. Šivickaitė.  Dovanėlė taip pat atiteko Joniškio vaikų lopšelio-darželio ,,Saulutė” mažiesiems. Ją įteikė D. Juknienė. Renginio idėjos autorė I. Stalnionienė taip pat išrinko nominantus. Ji skyrė savo dovaną Andrai Šoblienei, Ramintai Stasiulienei ir Simonai Rimkuvienei už tai, kad kelios šeimos sukūrė visą moliūgų žibintų grupę, kuri sulaukė didelio renginio dalyvių susidomėjimo. Antroji I. Stalnionienės dovanėlė skirta Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos mokinei Karolinai Jasiūnaitei už žibintą-katiną. I. Stalionienės ir D. Juknienės įsteigtos dovanos nominantams jau įteiktos, o E. Šivickaitė apdovanos didžiausią moliūgą pristačiusias moteris pirmadienį. 

 

manojoniskis inf.

Linos Šutkienės nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai