2019-08-19, pirmadienis, 03:08.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:02, leidžiasi 20:40, dienos ilgumas 14:38.

Tapybos ant šilko pamokos Žagarės regioninio parko direkcijos gamtos mokykloje

2018-12-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Tapybos ant šilko pamokos Žagarės regioninio parko direkcijos gamtos mokykloje

Gražus bendradarbiavimas, užsimezgęs tarp Amatininkų studijos „FLEUR“ (Latvija) ir Žagarės regioninio parko direkcijos gamtos mokyklos, nesibaigė Lietuvos šimtmečiui eksponuota dvaro rūmuose direktorės Galinos Pagirienės personaline paroda „Menas be teptuko“. Dailininkė, puikiai įvaldžiusi tapybą ant šilko, sutiko žagariečiams pravesti keletą edukacinių užsiėmimų, kad atskleistų  piešimo ant šilko subtilybes,  techniką,  darbui reikalingas priemones, supažindintų su visu piešimo procesu, naudojamais dažais.

 

Taigi, prieššventiniu laikotarpiu turėjome galimybę puikiai praleisti laiką malonioje aplinkoje, prisiliesti prie meno pasaulio, atsipalaiduoti, nuraminti visas emocijas, patirti kūrybinio proceso malonumą  ir naujus įspūdžius ar įgyvendinti seniai užgimusias svajones.

 

Ir visai nesvarbu, kad kai kurios iš mūsų paskutinį kartą piešėme dar mokykloje ir visuomet manėme, kad piešti tiesiog nemokame. Tik dabar supratome, kad didžiulis malonumas vėl įsitraukti į piešimo pamokas, skatinančias kūrybiškumą.

 

Piešimas ant šilko – puikus poilsis, nuostabus procesas kuomet visas mintis sutelkėme į kūrybą, atsiribodamos nuo kasdienės rutinos. Tai išties nepaprastas dalykas, ne tik emocinė saviraiška, bet ir sąmoninga pastangų reikalaujanti kūrybine veikla.

 

Pasak dailininkės Galinos, svajojančio ir kuriančio žmogaus širdis niekada nepasensta. Tapyba ant šilko išsiskiria kūrybine laisve, lengvumu, spalvingumu, galimybe pamatyti pasaulį nauju žvilgsniu.

 

Tapybos ant šilko pamokos su dviem grupėmis prabėgo nepastebimai. Jauki kūrybiška aplinka išlaisvino ir praskaidrino mintis, išmokome piešinio eskizą perkelti ant šilko kontūrais, lieti dažus ir įvairiai dekoruoti. Kiekvienos kūrybos rezultatas buvo nenuspėjamas, bet labai įdomus,  jo unikalumas suteikė kiekvienai didžiulį pasitenkinimą, mus pačias gerokai nustebino ir praskaidrino niūraus lapkričio nuotaiką.

 

Pirmieji blynai gal truputį ir apsvilę (taip juk ir turi būti), bet visas džiugino ir drąsina eiti toliau. O tai svarbiausia. Kitose tapybos ant šilko pamokose susitiksime jau po Naujųjų.

 

Vida Paulauskienė, vyr. specialistė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai