2018-12-13, ketvirtadienis, 17:39.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:15.

Tarnystė – pareiga būti žmogumi

2018-02-28, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Tarnystė – pareiga būti žmogumi

,,Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga“ – sakė mūsų tautos poetas Justinas Marcinkevičius. Pareiga būti žmogumi ir didis pašaukimas – tarnauti šalia esantiems ir valstybei, kurios dalimi esi.

 

Kai žmogus nusprendžia atsisakyti siekti aukštos kėdės politikoje dėl tarnystės kitiems žmonėms, jis tampa visai nesuprantamas mūsų valstybėje. Nesuprantamas ypač tiems, kurie valdžią mato tik kaip šlovės, įtakos ir asmeninės gerovės didinimo priemonę, bet, deja, ir tiems žmonėms, kuriems šis asmuo pasiryžta tarnauti.

 

Lietuvos Respublikos Seimo nario Vitalijaus Gailiaus dėka jau treti metai iš eilės Joniškyje yra organizuojamas konkursas „Mūsų valstybės tarnautojas 2017“. Juo siekiama pagerbti valstybės tarnybai pasišventusius žmones. Šįvakar Baltojoje sinagogoje nusilenkta patiems geriausiems mūsų valstybės tarnautojams.

 

Kasmet konkurso organizatoriai sulaukia nemažai pretendentų ir tai rodo, kad Joniškis yra turtingas valstybę ir savo darbą mylinčiais žmonėmis. Šiemet konkurse dalyvavo vienuolika Joniškio krašto valstybės tarnautojų: Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos vadas Darius Adomaitis, Mindaugas Balčiūnas Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas, Regina Butkienė Joniškio rajono savivaldybės Satkūnų seniūnė Regina Butkienė, Joniškio rajono savivaldybės Žagarės seniūnijos socialinio darbo specialistė Irena Čerkauskienė, Joniškio rajono savivaldybės Kanceliarijos skyriaus archyvarė Vida Jegorova, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Andrius Klimčukas, Rasa Lapukienė Joniškio rajono savivaldybės Kanceliarijos skyriaus vedėja Rasa Lapukienė, Šiaulių teritorinės darbo biržos Joniškio skyriaus vyriausioji specialistė Vita Mitrikaitienė, Joniškio rajono savivaldybės Kepalių seniūnijos raštvedė Irena Muižienė, Joniškio rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Repšienė, Joniškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas – inspektorius Valdas Steponavičius.

 

Iki konkurso pabaigos už kiekvieną nominantą buvo galima balsuoti laikraščio ,,Sidabrė“ redakcijoje ir socialiniame tinkle facebook.com. Taip pat ir LR Seimo nario Vitalijaus Gailiaus vadovaujama komisija skyrė savo balsą vienam iš nominantų. Susumavus rezultatus buvo išrinktas konkurso ,,Mūsų valstybės tarnautojas 2017” laureatas. Juo tapo Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas. Tai žmogus, kurio pavardė siejama su garsiuoju Žagarės vyšnių festivaliu, turistiniu Tyrelio pelkės taku ir apskritai, su Žagarės miesto renesansu. Mindaugas Balčiūnas – valstybės tarnautojas, prikėlęs Žagarę naujam gyvenimui, atradęs joje tai, kas seniai buvo pamiršta ir suteikęs miestui spalvų, patrauklumo.

 

Konkurso laureatą Mindaugą Balčiūną Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius pakvietė apsilankyti Europos Parlamente. Aplankyti Europarlamentą taip pat pakviesta Joniškio rajono savivaldybės Kanceliarijos skyriaus vedėja Rasa Lapukienė.

 

Visiems konkurso nominantams įteiktos LR Seimo nario V. Gailiaus padėkos. Joniškio krašto valstybės tarnautojus sveikino LR Seimo narė Gintarė Skaistė ir apdovanojo tarnybos, kuria labiausiai pasitiki visuomenė – ugniagesių gelbėtojų – atstovą, savivaldybės tarnautojus apdovanojo Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, kitų įstaigų valstybės tarnautojus – jų vadovai.

 

Renginio metu LR Seimo narys V. Gailius įteikė dovaną Lietuvos Respublikos Seimo organizuoto nuotraukų konkurso „Lietuva ir aš“ laureatei Marijai Kaminskaitei.

 

O kokia gi šventė be muzikinės programos. Vakaro metu scenoje pasirodė Jaunimo dainavimo studijos „ETC“ solistas Virgilijus Pamparas, Žydris Žalakis su sūnumi Kristupu, Modestas Jukna, Joniškio kultūros centro jaunimo dainavimo studijos „ETC“ merginų tercetas, Joniškio kultūros centro solistė Jolanta Rapečkaitė-Gižienė, Joniškio kultūros centro pučiamųjų orkestras „Tonas“.

 

​Įspūdingą ir išskirtinį renginį visiems dovanojo LR Seimo narys V. Gailius ir Joniškio kultūros centras.

 

​Konkurso ,,Mūsų valstybės tarnautojas 2017” organizatoriai tikisi, kad ši iniciatyva su laiku ims griauti visuomenėje nusistovėjusius valstybės tarnautojo stereotipus, keis visuomenės požiūrį į tuos, kurie nuoširdžiai tarnauja žmonėms ir valstybei. Jų darbą ir pastangas galbūt nevisada įvertiname. Tačiau, kai matome gražius ir prasmingus valstybės tarnautojų darbo rezultatus, mūsų širdis džiaugiasi, kad esame, gyvename šalia tokių žmonių ir būname su jais.

 

Joniškio kultūros centro inf.

Mūsų joniškis nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?