2019-02-17, sekmadienis, 09:57.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus veikla Joniškio savivaldybės administracija patenkinta

2018-07-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus veikla Joniškio savivaldybės administracija patenkinta

Kompleksinę pagalbą šeimai teikiančių tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių iki šiol neturi trys šalies savivaldybės. Palangos miesto ir Tauragės rajono merijos vis dar ieško šių specialistų, o Biržų rajono savivaldybė nuo prievolės steigti tokį valdininko etatą ginasi teisme.

 

Švietimo ir mokslo, socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrams patvirtinus koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų aprašą, šalies savivaldybės dar pernai vasarą buvo įpareigotos steigti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių etatus ir į šias pareigas ieškoti specialistų. Nuo to laiko juos jau įdarbino dauguma savivaldybių, tačiau Biržų rajono merija tam rimtai pasipriešino. 

 

Nemato naudos Biržų rajono savivaldybės administracijos išplatintoje informacijoje teigiama, kad Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmai atmetė Vyriausybės atstovo Panevėžio apskrityje prašymą įpareigoti administracijos direktorių įsteigti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybę ir užtikrinti, kad ji būtų užima. Merijos teisininkas Stanislovas Paškevičius tikino, jog teisme stengtasi įrodyti, kad Biržų rajono savivaldybė nepasirengusi aklai vykdyti kitų instancijų nurodymų. Anot jo, bylą pirmosios instancijos teisme jau pavyko laimėti.

 

„Nesame pasirengę steigti pareigybių, kurios žmonėms neduoda jokios naudos“, – teigė Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas. Jo nuomone, rūpinantis šeimų gerove šiame rajone išsiverčiama esamų specialistų pajėgomis, tad tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus etatas būtų perteklinis.

 

Meras pridūrė, kad šį etatą tektų išlaikyti Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų lėšomis. „Tačiau savivaldybės įpareigotos šiuos specialistus aprūpinti kompiuteriais, telefonais, reikalui esant skirti automobilį, taip pat įrengti kabinetą-biurą ir jį išlaikyti“, – aiškino V. Valkiūnas. Jis pareiškė nenorintis rajono gyventojų apkrauti papildomomis išlaidomis, reikalingomis abejotinam etatui išlaikyti, todėl ir buvo kreiptasi į teismą.

 

Biržų rajono vadovo nuomone, „trys ministrai, radę lėšų tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių etatams, turėtų pasirūpinti ir darbo priemonėmis“. „Neteisinga šią naštą primesti savivaldybėms“, – pareiškė V. Valkiūnas.

 

Vienos pirmųjų šių specialistų etatus įsteigė Kėdainių ir Joniškio rajonų savivaldybių administracijos. Jų vadovai teigė, kad daugiau nei pusmetį dirbantys tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriai jiems labai reikalingi.

 

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis pasidžiaugė, kad padedant tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriui, nelaimės aplenkia Kėdainių rajoną, šeimas pagalba pasiekia greičiau. Kėdainių rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Samantė Mituzaitė teigė, jog vos pradėjusi dirbti įsitikino, kad, pavyzdžiui, švietimo įstaigų atstovai mažai žino apie medicinos paslaugas, kurias gali gauti šeimos, tuo metu medikai menkai informuoti apie šeimoms teikiamas socialines paslaugas, o socialiniai darbuotojai taip pat ne visada žino, kaip šeimoms galėtų padėti medicinos bei pedagogų tarnybos

 

S. Mituzaitė pasakojo pasirūpinanti, kad šeimos gautų visapusišką pagalbą, suburianti šeimų labui dirbančius specialistus, kad šie, išsiaiškinę pagalbos poreikius, ją teiktų kompleksiškai.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas pabrėžė, kad šeimoms teikiama pagalba labai pagerėjo, kai tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore pradėjo dirbti Eglė Damalakaitė, iki tol ėjusi savivaldybės gydytojos pareigas. „Tačiau dabar jau septynis mėnesius nebeturime savivaldybės gydytojo“, – apgailestavo jis.

 

Pati tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė teigė pastebėjusi, kad dalis rajono vaikų, kuriuos ir pedagogai, ir socialiniai darbuotojai iki tol laikė „nepataisomais“, ėmė geriau elgtis. Ji tikino dedanti daug pastangų, kad šeimos išdrįstų kreiptis pagalbos į psichologus ar psichiatrus, nors iki tol ne vienai šeimai tai atrodė gėdinga.

 

„Dirbu ne tik su tais žmonėmis, kuriems reikalinga pagalba, bet ir su gydytojais. Kartu su jais analizuojame kiekvieną situaciją ir ieškome kuo efektyvesnės pagalbos kiekvienai šeimai. Esu tarpininkė“, – pabrėžė E. Damalakaitė.

 

Paruošta pagal Lietuvos žinios medžiagą

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?