2020-09-20, sekmadienis, 17:00.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:02, leidžiasi 19:19, dienos ilgumas 12:17.

Technologijos krepšinio pasaulyje užima vis svarbesnį vaidmenį

2020-01-15, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Technologijos krepšinio pasaulyje užima vis svarbesnį vaidmenį

Krepšinio rungtynes visame pasaulyje labai reikšmingai keičia šiuolaikinės moderniosios technologijos, kurias pasitelkia vis daugiau krepšinio komandų savininkų ir krepšinio organizacijų.


Krepšinio sporto šaka atsirado dar 1891 m., kuomet ją sukūrė YMCA dėstytojas (Springfilde, Masačiusetse), nustatęs 13 krepšinio taisyklių. Tuo tarpu šiandien krepšinio sportas skaičiuoja daugiau nei 120 metų ir jo taisyklės buvo ne vieną kartą keistos bei koreguotos. Be to, per daugiau nei šimtmetį labai reikšmingai pasikeitė krepšininkų fizinė kondicija, ūgis, jėga ir technika. Tačiau šiuolaikinės inovacijos, tokios kaip vaizdo medžiagos ir sensorių technologija, debesų kompiuterija, didžiųjų duomenų analitika, dirbtinis intelektas ir kiti technologiniai sprendimai krepšinio sportą pakeitė dar radikaliau – ir tai įvyko vos per keletą metų!


Visa tai reiškia, kad per ateinančius penkerius ar dešimt metų mes galėsime matyti dar didesnius technologinius pokyčius, kurie tiesiogiai pakeis tiek krepšininkų veiksmus aikštelėje, tiek ir patį krepšinio rungtynių stebėjimą. Ką jau kalbėti apie tai, kad ir dabar TOPsport Eurolyga internetu yra dažnas krepšinio mėgėjų pasirinkimas, o TOPsport puslapis tampa viena iš tų vietų, kurioje šios sporto šakos entuziastai gali realiu laiku gauti visą naujausią ir aktualiausią informaciją apie vykstančias, įvykusias ar dar įvyksiančias krepšinio rungtynes.


Duomenys – visa ko pagrindas
Vienas iš pačių didžiausių veiksnių, kuris turėjo ypatingos įtakos krepšinio sportui ir visai technologinei revoliucijai krepšinio pasaulyje, buvo duomenų surinkimas, jų apdorojimas ir pritaikymas. NBA praėjusio dešimtmečio pradžioje visose 30 šios krepšinio lygos arenų įdiegė vaizdo ir duomenų sistemą, pavadinimu „STATS SportVU“. Kamera užfiksuoja visus žaidėjų judesius ir kamuolio judėjimą, įskaitant tai, kas pelnė taškus, kokie metimai buvo pelnyti, o kurie metimai buvo nepataikyti, kokios buvo žaidėjų padėtys, koks buvo jų greitis ir kt.


Ši sistema suteikė neįtikėtinai daug informacijos ir duomenų, kuriuos dirbtinio intelekto pagalba pradėta efektyviau ir greičiau apdoroti, pritaikant įvairiems krepšinio komandoms svarbiems tikslams. Juolab, kad naudojant duomenų analitiką, šiandien yra aktyviai ieškoma ir pačių tinkamiausių krepšinio žaidėjų, kuriuos būtų galima pasamdyti.


Pagerinama žiūrovų patirtis
Jei nebūtų krepšinio sirgalių, nebūtų ir krepšinio. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad krepšinio rungtynių žiūrovai taip pat galėtų mėgautis savo patirtimi. Tai padeda padaryti šiuolaikinėmis moderniosiomis technologijomis ir dirbiniu intelektu paremti sprendimai. Šiuo atveju puikiu pavyzdžiu galėtų tapti akimirksniu žiūrovams pateikiami dirbtinio intelekto sukuriami svarbiausių krepšinio rungtynių akimirkų pakartojimai. Be to, nereikėtų pamiršti ir papildytosios bei virtualios realybės, kuri taip pat labai sparčiai skinasi kelią tiek technologijų pasaulyje, tiek ir krepšinio sporto šakoje.
Dabar krepšinio rungtynes šios sporto šakos mėgėjai gali stebėti ir savo namuose, pasitelkdami virtualios realybės įrangą, tokiu būdu jausdamiesi taip, lyg jie tuo metu būtų krepšinio arenoje. Tuo tarpu papildytoji realybė turėtų būti kitas žingsnis, kuris sirgalių patirtį perkels į visiškai kitą lygmenį.


Savininkai rodo kelią
Didžiulė technologinė pažanga krepšinio sporto šakos rinkoje nežada sustoti. Ir labai didžiulę įtaką tam turi krepšinio komandų savininkai – būtent tie, kurie didžiąją dalį savo turto sukaupė technologijų pagalba ir tie, kurie technologijas naudojo tiek savo versle, tiek ir asmeniniame gyvenime. Pavyzdžiui, tokios NBA krepšinio komandos kaip „Sacramento Kings“, „The Cleveland Cavaliers“, „Dallas Mavericks“, „Portland Trail Blazers“, „Los Angeles Clippers“ ir „Memphis Grizzlies“ yra valdomos žmonių, kurie iki tol buvo technologijų kompanijų vadovais. Ir dauguma kitų krepšinio komandų taip pat yra valdomos šiuolaikines technologijas puikiai išmanančių ir jas efektyviai pasitelkiančių žmonių.


Krepšinio technologijos: apibendrinimas
• Duomenų analitika. Didžiųjų duomenų analitika, kuri yra naudojama visur – nuo krepšinio komandų trenerių, kurie tokių sprendimų pagalba pagerina krepšininkų žaidimą, iki bilietų į krepšinio rungtynes pardavimų skatinimo – tiesiogiai prisideda prie krepšinio technologijų revoliucijos.


• Žiūrovų patirtis. Krepšinio sirgalių patirtį nesustabdomai gerina technologiniai sprendimai, tarp kurių svarbią vietą užima ir toliau užims papildytoji bei virtualioji realybė.


• Krepšinio komandų savininkai. Technologiškai pažangūs krepšinio komandų savininkai įprastai sprendimus priima remdamiesi analitika, todėl nuolatos investuoja į naujų technologijų kūrimą.


Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai