2019-02-22, penktadienis, 16:39.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

UAB „Miltinuko receptas“ varžosi konkurse „Pažangiausias ekologinis ūkis“

2018-08-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
UAB „Miltinuko  receptas“ varžosi konkurse „Pažangiausias ekologinis ūkis“

Pastaruoju metu vis svarbesnis tampa saugus maistas ir sveika aplinka, tad šiemet Žemės ūkio ministerija renka geriausią šalies ekologinės gamybos įmonę.

 

Konkursas „Pažangiausias ekologinis ūkis“ organizuojamas jau vienuolika metų. Tačiau mūsų šalies ekologinių ūkių sektoriaus plėtra nėra tokia sparti, kad kasmet būtų galima atrasti naujų pažangių ūkių, todėl šiam konkursui neišvengiamai reikėjo pokyčių. ,,Įmonių, perdirbančių ekologiškus produktus, ratas plečiasi, be to, dar niekada nesame apdovanoję geriausių  gamybininkų, tik ūkininkus. Šįkart akcentavome galutinį produktą“, – konkurso pokyčius pristato jo komisijos pirmininkė, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.

 

Po atrankos į konkurso antrąjį etapą pateko UAB „Biogami“, UAB „Ekofrisa“, UAB „Liūtukas ir Ko“, MB „Sulčių fabrikas“, UAB „Utenos mėsa“ (Biovela), UAB „Danvita“, UAB „Agaras“, AB „Žemaitijos  pienas“, UAB „Orka foods“, UAB „Miltinuko  receptas“.

 

VšĮ „Ekoagros“ specialistams pasiūlius, į konkurso nugalėtojus pretenduojančios įmonės negalėjo turėti joms pritaikytos aukščiausios sankcijos, t. y. nesertifikavimo bent 2 metus iš eilės.  Atsižvelgta ir į tai, kad bent dalis šių įmonių ekologiškų produktų būtų gaminami iš lietuviškų žaliavų. Galutiniai produktai arba bent dalis jų irgi turi būti ekologiški.

 

Komisijos nariai tiesiogiai bendrauja su ekologiškos produkcijos gamintojais, vertina įmones balais pagal įvairius kriterijus: ekologiškų produktų pardavimus, vietinių žaliavų perdirbimą, turimus kokybinius sertifikatus ir apdovanojimus.  „Atsižvelgiame į įmonių inovatyvumą, bendradarbiavimą su mokslininkais, produktų unikalumą, technologinių procesų automatizavimą. Aukštesnių komisijos balų sulauks įmonės, ne tik gaminančios savo šalies rinkai, bet ir eksportuojančios savo produkciją į ES valstybes ir trečiąsias šalis, aktyviai dalyvaujančios ekologine veikla užsiimančiose organizacijose, parodose, bendruomeninėje veikloje ir kt.“, – konkurso taisykles pakomentavo viceministrė A. Miškinienė, asmeniškai lankanti kiekvieną antrame konkurso etape dalyvaujančią įmonę.

 

Įmonė konkurso nugalėtoja bus apdovanota Vilniuje rugsėjo 21 d. vyksiančios Kokybiško maisto šventės metu.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?