2020-09-23, trečiadienis, 23:04.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:07, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 12:4.

V. Gailius: teikiant kaimo plėtros paramą bendruomenių veiklai, lėšos turi būti panaudojamos kuo tikslingiau

2019-06-18, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
V. Gailius: teikiant kaimo plėtros paramą bendruomenių veiklai, lėšos turi būti panaudojamos kuo tikslingiau

Birželio 12 dieną Joniškio rajono savivaldybėje vyko susirinkimas dėl kaimo bendruomenių rėmimo. Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius  atkreipė dėmesį, kad iš rajone veikiančių kaimo bendruomenių nemaža dalis yra labai aktyvios ir jų veikla yra plačiai matoma, deja, yra ir dalis tokių, kurių veikla ir gyvybingumas kelia klausimų.

 

Susirinkimo tikslas buvo išgirsti kaimo bendruomenių atstovų nuomonę dėl Joniškio rajono savivaldybės kaimo  plėtros  programos lėšų skirstymo kaimo bendruomenių veiklai.

 

Meras V. Gailius akcentavo, kad teikiant kaimo plėtros paramą bendruomenių veiklai, norima, kad teikiamos lėšos būtų panaudojamos kuo tikslingiau. Siūlyta svarstyti poreikį keisti ir tobulinti dabartinę tvarką, kad būtų labiau patenkinti bendruomenių poreikiai. Bendruomenių sąjungos atstovai akcentavo šios paramos būtinumą, teigė, kad visos bendruomenės yra skirtingos, todėl ir gaunamos savivaldybės paramos panaudojimo poreikis yra labai skirtingas. Nijolė Valuckienė, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė, tarybos narė, sutiko, kad galbūt ir tikslinga šią tvarką keisti, tačiau tvarkų keitimas turėtų būti daromas  ne metų viduryje.

 

Susirinkimo dalyviai aptarė ir bendruomenių projektų kofinansavimo savivaldybės biudžeto lėšomis tvarką. Joniškio rajono savivaldybės biudžete numatytos lėšos šiai priemonei artimiausiu metu bus skirstomos Joniškio rajono savivaldybės kaimo plėtros paramos skirstymo komisijoje.

 

Susitikimo metu nuspręsta, kad prieš skiriant finansavimą bendruomenių veiklai, būtų pateikiamos bendruomenių 2018 metų veiklos ataskaitos. Bendruomenėms, kurios pateikė ataskaitas Registrų centrui, papildomai jų teikti nereikės, o Finansų skyriaus specialistei ataskaitų neradus Registrų centro sistemoje, jų bus paprašyta pateikti iki komisijos posėdžio datos.

 

Susirinkime dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, administracijos vadovai, rajono kaimo bendruomenių sąjungos valdybos nariai, Joniškio rajono vietos veiklos grupės atstovai, tarybos nariai, savivaldybės administracijos specialistai, kuruojantys bendruomenių veiklą.

 

Nutarta, jog paramos skyrimas kaimo bendruomenių veiklai pagal Kaimo plėtros programą 2019 metais nebus keičiamas.

 

                                                                                                 Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai