2019-04-20, šeštadienis, 23:32.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:04, leidžiasi 20:29, dienos ilgumas 14:25.

Valstybės dieną priminta ir apie saugų eismą

2018-07-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Valstybės dieną priminta ir apie saugų eismą

Liepos šeštosios vakarą viso pasaulio lietuviai būrėsi giedoti Lietuvos himną.  Į šią didžiulę minią įsijungė Skaistgirio miestelis ir seniūnijos kaimai.  Aikštėje prie Skaistgirio kultūros namų pražydo trispalviai  dobilų lapai. Į tolį sklido lietuvių liaudies dainų melodijos,  miestelio gatvėmis neskubėdami link kultūros namų žingsniavo  nuo jauniausio iki vyriausio miestelio gyventojai, į gimtąjį Skaistgirį sugrįžę vaikai ir vaikaičiai.

 

Artėjant dvidešimt pirmai valandai pilnėjo ir aikštė. Susirinkusieji  kultūrinių renginių organizatorės Vidos Norkuvienės buvo pakviesti paklausyti nuotaikingo koncerto, skirto Lietuvos 100-ečiui paminėti ,,O, žeme gimtoji, tėvynės kampeli jaukus...“.

 

Sveikinimo žodį tarė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė.  Koncerto metu eilėmis į susirinkusius kreipėsi  jauniausios saviveiklininkės, šokiu pasveikino jaunimas, o skambios dainos liejosi iš vyresnio amžiaus  saviveiklininkų lūpų.

 

Renatas Gedraitis susirinkusius pradžiugino skrabalais išgaunamomis melodijomis, o solistas Henrikas Rudauskas  skambindamas gitara dainavo lyrines dainas. Jam antrino Donato Norkaus ir Vytauto Liulio bei Veltos ir Vytauto Liulių šeimyninis duetai, moterų ansamblis, kuriame tą vakarą dainavo seserys Danutė Čičinskienė ir Alina Šutkutė bei Aurelija Skrupskelienė ir Jolanta Sidorovienė.

 

Koncertą vainikavo folkloro kolektyvo atliekamos įvairius Lietuvos tarpsnius atspindinčios dainos, skaitovų  pamąstymai.  Sugiedojus Lietuvos himną, visi buvo pakviesti vaišintis Verutės  Borisienės virta koše. Ošė parko medžių lapija, kažkur tolumoje suokė lakštingalos, klegėjo jaunimas, krykštavo patys jauniausi renginio dalyviai. Negalima nepasidžiaugti ūkininkais Rimvalda ir Gendručiu Kaikariais, kurių rankos visą vakarą spaudė trispalvę vėliavėlę. Kas įskiepyta vaikystėje, to neišplėši iš širdies ir senatvėje, –  kalbinamas ne kartą kartojo miestelio senjoras, būgnininkas Vytautas Stanislovas Vaičiūnas, valstybinių švenčių metu visada ryšintis tautinę juostelę. Skaistgirio kultūros namų saviveiklininkai, išlydėdami renginio dalyvius , kiekvienam priminė, kaip reikia saugiai elgtis gatvėje temstant. Nors šviesą atspindinčių priemonių nedalino, bet žodžiu kiekvieną pakalbino.

 

Tą patį vakarą Reibinių kaimo bendruomenė bendruomenės namų kiemelyje  su seniūnaičiu Gintautu Rudausku priešakyje diskutavo apie liemenių ir atšvaitų svarbą. O laikrodžio rodyklei priartėjus prie 21 valandos visi sustojo ratu giedoti himno. Po himno giedojimo niekas neskubėjo namo. Vakarodami virė plovą, ėjo ratelius, prisiminė savo kaimą Lietuvos šimtmečio istorijoje.

 

– Nesusirenka visas kaimas, vieni darbe, kiti neparodo noro, bet svarbiausia, kad susirenkame nors iš kas antros trobos, – vienas per kitą sakė reibiniečiai matuodamiesi seniūnaičio dovanotas liemenes.

 

 – Tai respublikinio projekto ,,Eismo saugumas bendruomenėse“, kuriame dalyvaujame jau eilę metų, dalis. Renkamės, kalbame apie eismo saugumą, vieniems primename, kitus pamokome, tretiems liemenių ir atšvaitų parūpiname, – sakė tą vakarą kalbinamas Reibinių kaimo seniūnaitis Gintautas.

 

Aktyvūs reibiniečiai ir organizuojamuose žygiuose. Štai liepos ketvirtosios vakarą būrelis mūsiškių prisijungė prie Skaistgirio draugijos ,,Versmė“ moterų ir kartu mynė dviračių pedalus aplink Skaistgirį, grožėdamiesi nokstančiais javais, tvenkiniuose žydinčiomis vandens lelijomis.  Liepos 25 ąją vėl visi draugiškai  su parapijos aktyvu minėsime Šv. Kristoforo dieną. Norime, kad mūsų krašto gyventojai dieną naktį būtų saugūs namuose ir  gatvėje,- negailėjo gražių žodžių projekto vykdytojams Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai reibiniečiai.

 

Vida Urbonienė

 Autorės nuotraukos

 

Reibiniečiams svarbu pabūti drauge 

 

Jaunasis skrabalininkas Renatas Gedraitis pirmą kartą pasirodė gimtojo miestelio žiūrovams 

 

Ūkininkų G. ir R. Kaikarių rankose plevėsavo trispalvė

 

 V. S. Vaičiūnas valstybinių švenčių metu visada puošiasi tautine juostele

 

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai