2019-04-19, penktadienis, 05:36.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Viešojo intereso gynimas: dar kartą apie geriamą vandenį

2018-11-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Viešojo intereso gynimas: dar kartą apie geriamą vandenį

Šiandien dar kartą sugrįžtu prie jau nagrinėtos temos (gyventojams tiekiamas itin prastos kokybės geriamasis vanduo, tuo tarpu vandens tiekimo kainos nekoreguojamos/nemažinamos, todėl kreipiausi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisiją (Komisija) dėl patvirtintos „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodikos“ (Metodika) keitimo).

 

Gautame atsakyme Komisija pažymėjo, kad Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas (toliau – Įstatymas) ir jo 34 straipsnio 19 dalyje geriamojo vandens kainų nustatymas, diferencijuojant kainas pagal tiekiamo vandens kokybę, nėra nustatytas, todėl Komisija, vadovaudamasi Įstatymo nuostatomis, neturi galimybių numatyti Metodikoje kitokių diferencijavimo pagrindų bei priimti sprendimų dėl geriamojo vandens kainų mažinimo nekokybiško vandens tiekimo atveju ar numatyti kitokių kompensavimo galimybių.

 

Įstatymo minėto straipsnio pakeitimus šiuo metu rengiu ir artimiausiu metu registruosiu Seime, tačiau Komisija, mano nuomone, labai teisingai atkreipė dėmesį ir į tai, kad savivaldybių institucijos, organizuodamos ir koordinuodamos geriamojo vandens tiekimą savivaldybės teritorijoje, dėl geriamojo vandens tiekėjo tiekiamo nekokybiško geriamojo vandens savivaldybės gyventojams gali numatyti kompensavimo mechanizmus ar būdus. Savivaldybių kompetencija geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo reguliavimo srityje yra įtvirtinta Įstatymo 10 straipsnyje. Minėto straipsnio 1 punkte nurodoma, kad tarybos tvirtina geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planus, 5 punkte nurodoma, kad tarybos tvirtina viešųjų geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų veiklos planus. Pagal Įstatymo 13 straipsnio 1 dalį, geriamojo vandens tiekimą, nuotekų tvarkymą savivaldybės teritorijoje ir viešojo geriamojo vandens tiekimo regione organizuoja savivaldybių institucijos.

 

Savivaldybės, tvirtindamos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planus bei geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų veiklos planus, turi numatyti plėtros kryptis, prioritetus ir sprendinius bei investicijų poreikį, kad būtų sudarytos sąlygos gyventojams gauti saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį.

 

Labai tikiuosi, kas Joniškio rajono bei kitos savivaldybės įsiklausys į Komisijos pastabas dėl galimybių gerinti vandens kokybę ir kompetentingai spręs šią problemą.

 

LR Seimo narys Vitalijus Gailius

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai