2019-04-19, penktadienis, 05:45.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Visa ūkininko šeima – Joniškio kredito unijos klientai

2018-10-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
 Visa ūkininko šeima – Joniškio kredito unijos klientai

Gyvenimas toks, kad niekada nežinai, kada tau prisireiks finansinės pagalbos. O jei esi verslo atstovas ar ūkininkas, tuomet susitikimas su finansine įstaiga neišvengiamas. Todėl belieka gerai apgalvoti, su kuria iš jų sudaryti bendradarbiavimo sutartį, išsiaiškinti, kuriame banke paslaugos apmokestintos mažiausiai ir, svarbiausia, kur tave laikys ne statistiniu vienetu, o žmogumi.

 

Nėra nė vienos finansinės įstaigos, kurioje sutarties pasirašymo dieną su klientu būtų kalbama griežtu tonu. Bėdos prasideda vėliau, kai įstringa kredito grąžinimas arba atsitinka dar koks nors nenumatytas atvejis. Kartu su sūnumis ūkininkaujantis Virgilijus Sveikackas sako, kad šia prasme jam pasisekė. Užsidarius Joniškyje  AB „DnB Nord“ bankui, kažkaip atsitiktinai jis pasirinko Joniškio kredito uniją ir neapsiriko.

 

– Čia viskas tvarkoma paprasčiau, – sako Virgilijus Sveikackas. – Nereikia nei tiek daug bereikalingų dokumentų  paskolai gauti, nei nepatogiai jaustis. Malonus aptarnavimas, pagarbus požiūris į klientą. Nieko daugiau ir nereikia. O ir su pinigais jokio vargo. Prisireikė didesnės sumos, iš vakaro užsisakei ir problema išspręsta.

 

Ūkininkas kartu su sūnumis apdirba 150 ha žemės. 60 ha – nuosava žemė, o likusi – nuomojama. Šiemetinė sausra derliui atsiliepė: kviečių prikulta 2t. mažiau iš hektaro nei įprastai, ir rapso derlingumas mažesnis. Tačiau jau tokia žemdirbio dalia – galinėtis ne tik su į derlių besikėsinančiais kenkėjais, bet ir galinėtis su gamtos išdaigomis. Ir tai dar ne blogiausia. Smaugia Lietuvos ūkininkus ES išmokos. Lie­tu­viai gau­na 180 eu­rų už hek­ta­rą ir yra tre­ti nuo ga­lo ES. Už lie­tu­vių ri­kiuo­ja­si lat­viai ir es­tai. Mal­ta gau­na 470 eu­rų už vie­ną hek­ta­rą, len­kai – 215 eu­rų, ES vi­dur­kis yra 266 eu­rai. Esant tokioms nelygioms sąlygoms, sunku konkuruoti su kitų ES šalių ūkininkais, o ir išgyvenimo klausimas tampa kur kas aktualesnis.

 

Su Joniškio kredito unijos pagalba Virgilijus Sveikackas nusipirko grūdų kombainą. Paskolomis ne tik pats pasinaudoja, bet ir ūkininkaujantys sūnūs tapo šios kredito unijos klientais. Pasak ūkininko, apie jokią kitą finansinę įstaigą jis ir nesvajoja. Ir jeigu reikėtų draugui patarti, rekomenduotų būtent Joniškio kredito uniją „Kreda“.

 

Pranas Raščius

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai