2019-02-17, sekmadienis, 09:55.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Vyriausybė dėl sausros skelbia ekstremalią situaciją visoje šalyje: rajono ūkininkų mintys

2018-07-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Vyriausybė dėl sausros skelbia ekstremalią situaciją visoje šalyje: rajono ūkininkų mintys

„Siūlome tiesiog fiksuoti situaciją, kad bet kas Lietuvoje netekęs derliaus galėtų išvengti sankcijų iš Europos Komisijos ir iš Žemės ūkio ministerijos institucijų dėl neįvykdytų įsipareigojimų, susijusių su Europos Sąjungos paramos išmokėjimu, ir kad kiekvienas ūkininkas galėtų apeliuoti į force majeure (nenugalimos jėgos) aplinkybes prieš savo produkcijos supirkėjus tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse“, – Vyriausybės posėdyje tvirtino žemės ūkio ministras G. Surplys.

 

Anot jo, hidrometeorologijos tarnyba daugiau nei 15 savivaldybių buvo fiksavusi stichinę sausrą – jose nelijo 30 dienų, dar dešimtyje yra sausringas laikotarpis – jose nelijo 15 dienų, o 16 savivaldybių pačios paskelbė ekstremalią padėtį. Ministro teigimu, paskelbus valstybės lygiu ekstremalią situaciją, Vyriausybei taip pat būtų lengviau derėtis su Europos Komisija ir dėl aplinkosaugos reikalavimų palengvinimo.

 

Šių metų sausra yra labai panaši į 2006-ųjų sausrą, todėl remiantis tų metų duomenimis prognozuojama, kad vasarinių pasėlių derliaus nuostoliai gali siekti 15–50 procentų. Speciali Vyriausybės komisija praėjusią savaitę pasiūlė dėl sausros padarinių žemės ūkiui skelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu. Lietuvoje pastarosiomis dienomis palijus, stichinė sausra iš šalies po truputį traukiasi – ji dabar fiksuojama Kaišiadorių, Telšių, Kretingos ir Klaipėdos savivaldybėse. G. Surplys antradienį teigė, kad šalies žemdirbiai dėl sausros jau neteko trečdalio derliaus, o labiausiai nukentėjusieji yra šalies pietuose.

 

O štai rajono ūkininkų mintys:

 

Romas  Karūžna, ūkininkas, rajono tarybos narys:  Rekordinio derliaus tikrai nebus. Sunkesnėse žemėse, kur drėgmė šiek tiek užsilaikė, dar pusė bėdos, o lengvesnėse – vaizdas liūnas. Jei vasarinių kviečių prikuldavome po 10 tonų iš hektaro, tai šiemet  veikiausiai kulsime tik 4 tonas. Nebus miežių ir kvietrugių gero derliaus. Planuoju, kad ir javapjūtė šiemet prasidės dviem savaitėm anksčiau.Nors paskutinėmis dienomis palijo, tačiau drėgmės dar nepakanka. Anądien iškrito 8 milimetrai kritulių, o drėgmė žemėje juntama tik per tris centimetrus.

 

Lidija Šermukšnienė, ūkininkė, Ūkininkų sąjungos rajono tarybos pirmininkė: Man keista, kad rajone iki šiol nepaskelbta ekstremali padėtis, nors jau nuo praėjusios savaitės šitai galima padaryti – juk net hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad stichinės sausros kriterijus galima rajone taikyti. Jei Lietuvoje bent 22 rajonai būtų skelbiami nukentėję nuo stichinės sausros, tuomet  nereikėtų bijoti, kad  ES paramą gavę žemdirbiai bus baudžiami dėl neįvykdytų įsipareigojimų bei palengvėtų derybos su produkcijos pirkėjais.

 

Žemdirbius portalas manojoniskis.lt kalbino praėjusį antradienį, o štai vakar pasirodė informacija, kad Joniškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija, surinkusi duomenis apie savivaldybės teritorijoje stichinės sausros  padarytą žalą žemės ūkio pasėlių vegetacijai ir augimui, priėmė sprendimą skelbti ekstremaliąją situaciją Joniškio rajone. 

 

manojoniskis inf.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?