2019-03-23, šeštadienis, 16:51.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:12, leidžiasi 18:36, dienos ilgumas 12:23.

Ypatingame Lietuvos Sąjūdžio minėjime – žagariečiai ir joniškiečiai

2018-06-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Ypatingame Lietuvos Sąjūdžio minėjime – žagariečiai ir joniškiečiai

1988 m. birželio 3 dieną 35 garsūs Lietuvos mokslo ir meno pasaulio žmonės susibūrė į Sąjūdžio iniciatyvinę grupę. Tai buvo vienas iš svarbiausių Sąjūdžio judėjimo etapų, nes būtent iniciatyvinės grupės veikla padėjo pradžią tolimesnei Sąjūdžio veiklai ir reikšmingai prisidėjo siekiant nepriklausomybės.

 

Jau netrukus, tų pačių metų liepos 9-ąją, Vilniaus Vingio parke įvyko pirmasis Sąjūdžio mitingas, į kurį plūdo minios iš visos Lietuvos. Ši žinia buvo perduodama iš lūpų į lūpas, per Sąjūdžio žmones regionuose. Skaičiuojama, kad mitinge dalyvavo apie 100 tūkstančių žmonių. Kultūrinio atgimimo, demokratizavimo ir ekonominio savarankiškumo siekius iš pradžių deklaravusio Sąjūdžio banga ritosi platyn – tų pačių metų rugpjūčio 23-osios mitinge Vingio parke dalyvavo jau ketvirtis milijono apie laisvę nuo sovietų svajojusių Lietuvos žmonių.


Šis visuomeninis judėjimas siekė ir įgyvendino Lietuvos valstybingumo atkūrimą 1990 metais.

 

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kvietimu birželio 4 dieną sąjūdiečiai ir tie, kas buvo prieš 30 metų šalia sąjūdiečių – Valerija Normantienė, Alma Kančelskienė, Kęstutis Labanauskas, Nijolė Gusienė, Dženė Jarušauskienė, Janina Šimaitienė, Zofija Žiogienė dalyvavo  LR Seime, Kovo 11-osios Akto salėje, vykusiame iškilmingame Sąjūdžio 30-mečio minėjime.

 

Į renginį vyko Žagarės gimnazijos pedagogės Almos Kančelskienės mokiniai Elvina Mikalauskaitė ir Justas Pamparas, kurie atliko didžiulį ir prasmingą darbą. Jie surinko medžiagą ir nuotraukas apie Žagarės sąjūdiečius ir to meto įvykius. Joniškio rajone gyvenančių sąjūdiečių dalyvavimu renginyje rūpinosi ir juos į LR Seimą lydėjo Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė.

 

Prieš minėjimą renginio dalyviai galėjo pasiklausyti ansamblio ,,Volungė“ koncerto ,,Vainikas Lietuvai“ ir Sąjūdžio dainiaus Vytauto Babravičiaus-Simo koncerto, apžiūrėti Vytauto Daraškevičiaus fotografijų parodą ,,Į Laisvę“, Zino Kazėno fotografijų parodą ,,Lietuva 1988-1991”, kitas parodas.

 

Joniškio ir Žagarės krašto sąjūdiečius pasitiko LR Seimo narys Vitalijus Gailius, kuris surengė svečiams ekskursiją po Lietuvos Respublikos Seimą. Prieš renginį LR Seimo nario V. Gailiaus kabinete vyko pokalbis su į Vilnių atvykusiais kraštiečiais. Jiems V. Gailius dėkojo už iškovotą nepriklausomybę, laisvės siekį ir svarų indėlį į šalies valstybingumo istoriją.

 

Žagariečius į iniciatyvinę grupę būrusi Joniškio garbės pilietė Romualda Vaitkienė negalėjo dalyvauti iškilmingame minėjime, tad LR Seimo narys V. Gailius paprašė žagarietės V. Normantienės perduoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ženklelį ,,Atkurtai Lietuvai 100” R. Vaitkienei.

 

Pasibaigus iškilmingam minėjimui mūsų rajono sąjūdiečiai pasirašė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje knygoje ,,Pasižadėjimas Lietuvai“. Jiems buvo įteikti šimtmečio ženkliukai, ateityje priminsiantys šią istorinę ir Lietuvai svarbią datą.

 

  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Erikos Šivickaitės nuotr.

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai