2019-03-21, ketvirtadienis, 14:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:18, leidžiasi 18:32, dienos ilgumas 12:14.

Žagarėje viešėjo jaunimas iš Europos šalių

2018-06-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Žagarėje viešėjo jaunimas iš Europos šalių

Žagarėje įvyko Europos kaimiškųjų bendruomenių chartijos (toliau – chartija) jaunimo susitikimas. Žagarė šios chartijos nare yra nuo 2007 m. Jaunimo susitikimui ruošiamės labai atsakingai, nes kaipgi kitaip – mūsų laukė didžiulis Europos Sąjungos šalių jaunimo dėmesys ir vertinimas! Kaip šeimininkai, visada keliame sau nelengvą uždavinį – svečiams kuo išsamiau pristatyti savo krašto istorinį, gamtinį, kultūrinį ir kulinarinį paveldą, papročius, tradicijas, šalies išskirtinumą.

 

Trys dienos buvo kupinos renginių, smagių užsiėmimų, rimtų posėdžių. Organizuoti šį susitikimą Žagarės seniūnui padėjo organizatorių komanda ir gausus Žagarės savanorių būrys, kurių tarpe gimnazijos mokiniai, esami ir buvę studentai. 27 svečius iš Austrijos, Vengrijos, Prancūzijos, Rumunijos, Danijos, Švedijos, Maltos, Čekijos ir Latvijos mielai savo šeimose priėmė savanoriai ir kiti žagariečiai.

 

Kadangi iš Rygos didesnę dalį svečių parsivežėme ketvirtadienio popietę, todėl vakarėjant pasiūlėme svečiams susipažinti su Žagare apvažiuojant ją dviračiais. Vakaras Žagarės sodyboje „Švėtės vingis“ buvo skirtas susipažinimui, pabendravimui, žaidimams, pasivaikščiojimui Švėtės upės pakrantėmis.

 

Penktadienį projekto dalyviai lankėsi Joniškyje. Vyko projekto atidarymas, diskusija „Tolerancija ir solidarumas - pagrindinės Europos ateities vertybės“, žaidimai su Vilniaus socialinių mokslų kolegijos tarptautinių studijų vadybininku Samsonas Toye.

 

Vakarą Žagarės jaunimas ir svečiai leido Žagarės kultūros centre organizuotoje diskotekoje, šoko, bendravo, žaidė.

 

Šeštadienio rytas jaunimui prasidėjo praktine veikla ant ozo prie Žvelgaičio ežero lauko klasėje „Voras“. Dešimties šalių jaunimas drauge sprendė vieną iš opių pastarojo meto Europos Sąjungos problemų susijusių su tolerancija kitoms kultūroms, diskutavo apie kiekvieno pastangas didinant pagarbą ir supratimą kitoms kultūroms, pasidalijo gerąja patirtimi apie būtinumą rūpintis savo kultūros saugojimu, atliko praktines užduotis.

 

Iki pietų dar vyko aktyvi, linksma sportinė veikla poilsio zonoje prie Žvelgaičių ežero. Komandos varžėsi įvairiose estafetėse, vieni kitus mokė savo šalies įvairių žaidimų.

 

Po pietų svečiams buvo pasiūlyta linksma edukacinė programa - netradicinė ekskursija po Žagarės regioninį parką. Dalyviai, lydimi Žagarės savanorių, kurie išsamiai pristatė objektus, ieškojo „lobio“ įvairiose Žagarės gamtinio, kultūrinio ir istorinio paveldo vietose, dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose prie Žvelgaičių ežero, kaliausių fabrikėlyje, dvaro rūmų kiemelyje, parke, prie dolomitų atodangos ir Barboros kriptos. „Lobis“ (30 žagarvyšnių medelių) buvo surastas ir pristatytas į vyšnių sodą, kuriame savo vyšnių alėją pasodino Žagarės jaunimo savanoriai kartu su Europos šalių jaunimu. Edukacijos metu jaunimas nuotaikingai rašė svajones, darė kaliauses, kepė šakotį, mokėsi teisingai sodinti vyšnias, dėliojo Žagarės vaizdų dėliones, žaidė.

 

Atsisveikinimo vakaras buvo organizuotas Žagarės kultūros centre. Po įtemptos dienos projekto dalyviai mėgavosi kultūrine programa, iki paryčių šėlo kultūros centre, kuris buvo pripildytas europietiškų, džiaugsmo ir geros nuotaikos ritmų, besiskleidžiančių draugystės žiedų.

 

Susitikimo laikas greit prabėgo, chartijos jaunimas užtikrino, kad ir vėl išsiveža iš Žagarės pačius geriausius įspūdžius.

 

Europos jaunimo susitikimas – neeilinis įvykis, kurio metu Žagarė reprezentavo ne tik savo kraštą, bet ir Lietuvą Europos mastu. Džiugu tai, kad Europos jaunimas noriai vyksta į Žagarę. Jų norą atvykti į Lietuvą lemia tai, kad Lietuva, jų manymu, yra „saugi, graži šalis, labai draugiški ir šilti žmonės“. Dauguma čia lankosi jau ne pirmą kartą.

 

Ačiū Joniškio rajono savivaldybės vadovams, projekto koordinatorei - Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vedėjai Vilijai Aleksienei, kurie padeda mums, įvertina mūsų ryžtą, pritaria, supranta ir palaiko mūsų idėjas.

 

Nuoširdus AČIŪ visiems Žagarės savanoriams, kurie pasisiūlė savo vienokią ar kitokią paramą, dovanojo vyšnių medelius, padėjo kepti šakotį, organizuoti šį jaunimo susitikimą. Didelis Ačiū visiems, kurie nepabūgo priimti Europos šalių jaunimą į savo namus, suteikė pastogę ir apgaubė bendražmogiška šiluma.

 

Visi be išimties kaskart gauname sau naudingos patirties ir geresnį supratimą apie kitų šalių kultūras, mokomės labiau vertinti, tai ką turime.

 

Mums visiems tai yra nepakartojama patirtis ir mes džiaugiamės, kad mūsų miestas dalyvauja tokiame svarbiame tarptautiniame projekte, kuriame turime progos ne tik pristatyti savo miestą, bet ir atstovauti Lietuvą Europai.

 

Organizatorių vardu Vida Paulauskienė, vyr. specialistė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai