Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena joniškiečius ir miesto svečius pasveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis.
„Vasario 16-oji – diena, kai su pagarba ir pasididžiavimu prisimename Lietuvos valstybės atkūrimą bei žmones, drąsiai pasirašiusius Nepriklausomybės Aktą ir tikėjusius laisva, stipria bei vieninga Lietuva. Jų ryžtas ir atsakomybė šiandien įpareigoja mus branginti laisvę, kurti savo valstybę sąžiningais darbais ir rūpintis jos ateitimi.
Tegul meilė Tėvynei, pagarba vieni kitiems ir pilietinė dvasia mus telkia bendriems tikslams, stiprina mūsų bendruomenę ir kasdien primena, kad Lietuva prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Su Vasario 16-ąja – Lietuvos valstybės atkūrimo diena!“, – sveikindamas joniškiečius ir miesto svečius sakė Joniškio rajono savivaldybės meras.
Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena pasveikino ir Lietuvos Respublikos Seimo narės Vaidos Aleknavičienės padėjėja Inga Brūžienė.
Joniškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, Joniškio rajono savivaldybės tarybos nariai, politinių partijų, organizacijų ir įstaigų atstovai, mokyklų bendruomenės ir gyventojai pagerbė žuvusius už tautos laisvę, padėjo gėlių prie Nepriklausomybės paminklo.
Šventinį vakarą Joniškio kultūros centre vyko Viktoro Žilinsko tapybos ir skulptūros parodos „Dedikacija M. K. Čiurlioniui” pristatymas.
Valstybės atkūrimo dieną vienu aukščiausių Joniškio rajono apdovanojimu – Joniškio miesto globėjo Mykolo Arkangelo statulėle – apdovanotas tautodailininkas, tapytojas, grafikas, medžio dievdirbys, poetas ir pedagogas Viktoras Žilinskas už kūrybinę ištikimybę Joniškio kraštui, išskirtinai skleidžiant jo etninę savastį, Joniškio žiemgališkos tapatybės puoselėjimą, vizualinio meno bei grožinių tekstų kūrybą ir jų sklaidą.
Šventinį vakarą vainikavo roko opera „Priesaika“.









Komentuoti