Globa – geriausias darbas žemėje. Šis procesas nėra vienas lengviausių, tačiau itin reikalingas ir svarbus vaikui, likusiam be tėvų globos. Globa yra didžiausia dovana vaikui, suteikianti namų šilumą, priežiūrą, meilę ir saugią bei laimingą vaikystę. Globėjais tapę asmenys gali patirti kitokią tėvystę ir stipresnį prieraišumo jausmą. Yra išskiriamos 2 globos rūšys: laikinoji ir nuolatinė. Laikinoji globa – laikinai be tėvų globos likusio vaiko priežiūra, auklėjimas ir poreikių patenkinimas. Laikinosios globos tikslas – vaiko grįžimas į biologinę šeimą. Nuolatinė globa – globa nustatoma be tėvų globos likusiems vaikams, kurie dėl esamų sąlygų šeimoje, tokių kaip smurtas, alkoholis, socialinių įgūdžių stoka, netinkamos gyvenimo sąlygos, negali grįžti į biologinę šeimą.
Vaiko globa – procesas, kuriam neužtenka apsisprendimo, tam reikia išklausyti specialus GIMK mokymus, kurie paruošia globėją (rūpintoją) vaiko globai, priežiūrai ir poreikių patenkinimui. Globos procese globėjas (rūpintojas) nelieka vienas, jam teikiama globos centro komandos profesionali pagalba, padedanti patenkinti tiek vaiko, tiek globojančios šeimos narių poreikius. Taip pat globėjams skiriama finansinė parama, vaiko priežiūros atostogos, nemokamos socialinės ir psichologinės paslaugos.
Globėjai taip pat turi atitikti minimalius reikalavimus – būti sulaukęs 21 metų ir turėti sąlygas vaikui augti (ne būtinai nuosavas būstas). Globėjai ne būtinai turi būti susituokę ar turintys savo biologinių vaikų. Kalbant apie žingsnius iki tapimo globėju, pažymima, kad tai apima 7 etapus. Pirmiausia asmuo turi priimti sprendimą globoti, toliau seka informacijos rinkimas ir konsultacijos. Sekantis žingsnis – sveikatos pažyma. Asmuo turi kreiptis į savo gydymo įstaigą ir gauti sveikatos pažymą – 046a forma. Trečias žingsnis – dokumentų pateikimas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritoriniam skyriui. Tarnybai pateikiami šie dokumentai: prašymas, sveikatos pažyma (046a forma), kartu gyvenančių asmenų, vyresnių nei 16 metų, sutikimas dėl vaiko globos. Ketvirtasis žingsnis yra laukimas. Specialistai nagrinėja Jūsų prašymą, tai trunka iki 20 dienų. Sekantis žingsnis – kvietimas į mokymus, kurių trukmė iki 3 mėnesių. Šeštasis žingsnis – išvada globai. Praėjus 10 dienų nuo GIMK mokymų pabaigos specialistai parengs išvadą dėl Jūsų pasirengimo globoti. Paskutinis žingsnis – laukimas dėl sprendimo priėmimo. Gavus teigiamą išvadą lieka laukti globos centro darbuotojų skambučio su konkrečiu pasiūlymu dėl vaiko globos, toliau seka susipažinimas su informacija apie vaiką, susitikimai su juo, sprendimo priėmimas.
Joniškio rajone jaučiamas poreikis globėjams (rūpintojams) ir budintiems globotojams, todėl svarstančius apie šį kelią kviečiame keliauti gražiu ir prasmingu globos keliu. Galbūt globos procesas atrodo ilgas ir sunkus, tačiau teikiantis džiugias akimirkas ir pagalbą vaikui, likusiam be tėvų globos. Svarstant apie globą neužtenka tik galvoti, reikia konsultuotis ir dar kartą apsvarstyti šią galimybę. Išdrįsk paklausti apie globą! Skambink 860910881 ir gauk atsakymus į rūpimus klausimus. Pasiryžk padėti – šiame kelyje Tu nebūsi vienas.
Komentuoti