Kokia gali būti įkraunamų baterijų sudėtis?
Įkraunamos baterijos tarpusavyje skiriasi elektrolito sudėtimi ir naudojamu elektrodu. Rinkoje vyrauja švino rūgšties, ličio polimerų, ličio jonų, jungtiniai nikelio-cinko ir nikelio-kadmio galvaniniai elementai. Kurį iš jų rinktis, tiesiogiai priklauso nuo perkamos baterijos paskirties ir naudojimo sąlygų. Pavyzdžiui, jei jums reikalingos baterijos, kurios skirtos aukštoje, ar priešingai – žemoje temperatūroje veikiantiems prietaisams maitinti, tada, anot žinovų, geriausia rinktis nikelio-kadmio baterijas. O ilgiausiai tarnauja ličio-polimero akumuliatoriai.
Pagal kokias savybes rinktis akumuliatorius, skirtus elektros prietaisams maitinti?
Atsižvelgiant į tai, jog dabar buityje naudojame daugybė įvairios paskirties buitinius elektrinius prietaisus, elektromobilius, elektrinius paspirtukus ir kitokias transporto priemones, visiems jiems yra priskirtos atitinkamos rūšies baterijos. Jos skiriasi ne tik savo forma bei dizainu, bet ir įkrovimo-iškrovimo ciklų kiekiu. Įkraunamos baterijos yra naudojamos ne tik automobiliuose, bet ir inverteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, nešiojamuose kompiuteriuose, kalkuliatoriuose, plaukų džiovintuvuose, laikrodžiuose, žaisluose ir daugelyje kitų šiuolaikinių elektros prietaisų ir įrenginių.
Kuo skiriasi pirminės baterijos nuo antrinių?
Vienos baterijos yra naudojamos tik vieną kartą, kol jos išsenka, yra ir tokių baterijų, kurias galima įkrauti ir po to pakartotinai vėl naudoti. Tos baterijos, kurios yra vienkartinės ir neįkraunamos, yra vadinamos pirminėmis baterijomis. O tos baterijos, kurias galima įkrauti daugelį kartų, priklauso antrinėms baterijoms. Įkraunamos baterijos yra labai naudingos ne tik namuose, darbe, bet ir ilgai trunkančiose tolimose kelionėse. Tiesa, pirminės baterijos yra kompaktiškos, patogiai naudojamos. Šių baterijų gamintojai pasirūpina, kad jos tarnautų gana ilgai.
Kokių formų būna baterijos?
Baterijos, kurias pateikia rinka, yra pačių įvairiausių dydžių ir formų. Populiariausios baterijų formos – cilindro, disko, tabletės ar lygiagretaus vamzdžio formos. Dar esama baterijų, kurios savo forma primena mygtuką, būna ne tik apvalios, bet ir plokščios, netgi prizmės konfigūracijos.
Komentuoti