Mandalos turi tiek religinę, tiek kultūrinę reikšmę, tačiau šį kartą mandala yra svarbi tik dizaino požiūriu. Žodis „mandala“ yra kilęs iš sanskrito kalbos ir reiškia ratą, diską, sferą, netgi bendruomenę – tai, kas skirtingas dalis jungia į visumą. Pasirodo, asmeninės mandalos gali tapti ir pozityvios ateities planavimo įrankiu. Kurdami tokias temines mandalas, žmonės siekia gyvenimo pilnatvės, kokybės, emocinės gerovės. Šiuo atveju, mandalų kūrimas iš gėlių ar kitų gamtinių medžiagų simbolizuos miesto bendruomenės vienybę, harmoningus žmonių tarpusavio santykius, darną.
Kuriant mandalas pasirinktose ir su Joniškio kultūros centro dailininke Lina Ripskyte suderintose viešosiose miesto erdvėse, rekomenduojama naudoti medžių ar kitų augalų lapus, gėles ir jų žiedlapius, giles, kankorėžius, paparčius, kriaukles, spalvotus akmenukus, žievę, pušų spyglius ir kitas natūralias gamtines medžiagas. Svarbu, kad mandalos forma primintų gėlę.
Vietas mandaloms kurti miestelėnai gali rinktis laisvai, tačiau jos turi būti iš anksto suderintos su kultūros centro dailininke L. Ripskyte iki birželio 6 dienos. Pasirinktos vietos nuotrauką būtina atsiųsti el. paštu mirgulelina@gmail.com. Birželio 27 d. gyventojų pasirinktose vietose, kur bus kuriamos gėlių mandalos, bus pastatyti joms kurti skirti rėmai. Liepos 1 dieną miestas jau turi žydėti jo gyventojų kurtomis gėlių mandalomis.
Dėl detalesnės informacijos prašome teirautis telefonu 8 621 65 581.
Komentuoti