Pirmadienį paskelbtas Šiaulių apygardos teismo sprendimas leido ŠRATC vienašališkai nutraukti sutartį su „NEG Recycling“ ir savo žinion perimti MBA įrenginius. Anksčiau bendrovė paskelbė, kad dėl pusę milijono eurų siekiančių ŠRATC įsiskolinimų ji stabdanti atliekų priėmimą.
„Kadangi ŠRATC išreiškė didelį susirūpinimą, siūlėme įrenginius perduoti dar vakar, tačiau centras neskubėjo. Tad procesą atlikome šiandien“, ‒ sako „NEG Recycling“ vadovas O. Strikaitis.
Suklaidino žiniasklaidą ir visuomenę
Veikiančių įrenginių perdavimą fiksavo abiejų pusių pakviesti antstoliai bei teisininkai.
„Perdavimas užfiksuotas, rytoj bus ir tą patvirtinantys dokumentai. Liudytojai užfiksavo ir tai, kad įrenginiai nesugadinti bei veikia. Todėl vakarykščiai Ž. Šilgalio teiginiai, neva jie sugadinti yra melas, kuriuo jis suklaidino tiek žurnalistus, tiek visuomenę. Savo ruožtu mes dėl šių pareiškimų svarstome galimybę kreiptis į teismą“, ‒ sako O. Strikaitis.
Nors vykdydama teismo valią „NEG Recycling“ ir perduoda įrenginius, bendrovė nesutinka su tokiu teismo sprendimu ir jį ginčys aukštesnėje instancijoje. Šiuo metu „NEG Recycling“ bando atgauti skolas, kurios susidarė ŠRATC nemokant už atliktas paslaugas – dėl jų ginčijamasi dar 2 bylose.
ŠRATC neturi teisės nei versti atliekų, nei jas priimti
„NEG Recycling“ atkreipia dėmesį, kad fiziškai įrenginius perimantis ŠRATC, bendroves nuomone, teisiškai yra nepasirengęs čia priimti atliekas. Mat tam pirmiausia Aplinkos apsaugos agentūra turi išduoti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą – verslams jo gavimas trunka kelis mėnesius.
Tad teisiškai ŠRATC negali nei priimti atliekų į MAB įrenginius, nei – kaip kad daro dabar – versti nerūšiuotas atliekas į sąvartyną. Šiuo metu kiekvieną dieną į sąvartyną išverčiama – nors tokia veikla ir draudžiama ‒ po 200 t komunalinių atliekų suvežamų iš viso Šiaulių regiono.
Preliminariais skaičiavimais ten nuo šeštadienio gali būti išversta arti 1000 t nerūšiuotų ir neperdirbtų atliekų. Dar 2000 t tokių atliekų sąvartyne likę nuo rudens – tąkart ŠRATC iš MAB įrenginių ne tik neatsiėmė išrūšiuotų ir apdorotų atliekų, bet ir naujų atliekų srautą nukreipė tiesiai į sąvartyną. Dėl tokio atliekų vertimo Aplinkos apsaugos departamentas šiuo metu atlieka tyrimą.
Komentuoti