Viena teigiamus pokyčius sąlygojančių priežasčių Joniškyje yra jau trejus metus vykdomas Užimtumo tarnybos ir savivaldybės Užimtumo didinimo projektas. Ši priemonė leidžia sparčiausiai šalyje mažinti registruoto nedarbo rodiklius. Kasmet vykstančiose darbo rinkos dienose klientams suteikiama galimybė gauti ne tik darbo pasiūlymų, bet ir konsultuotis su įvairių institucijų atstovais.
„Mūsų įstaigos tikslas – kokybiškai teikti tarpininkavimo įdarbinant paslaugas ir užtikrinti spartų klientų sugrąžinimą į darbo rinką. Partneriai rajone padeda spręsti susisiekimo, vaikų priežiūros, žalingų įpročių ar įsiskolinimo problemas. Užimtumo tarnyba finansuoja profesinio mokymo, įdarbinimo subsidijuojant išlaidas. Šiuo atveju renkasi klientai – pasinaudoti siūloma paslauga arba ne“, – kalbėjo Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriaus patarėja Daiva Čiegienė.
Per pastarąjį mėnesį nežymiai, bet darbo ieškančių asmenų skaičius išaugo Kaišiadorių (0,4 proc. punkto), Trakų rajono (0,3 proc. punkto) ir Vilniaus miesto, Birštono, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Šakių rajono (po 0,1 proc. punkto) savivaldybėse.
Nors rodikliai palaipsniui gerėja, bet daugiausiai darbingo amžiaus gyventojų gegužės 1 d. registruota bedarbiais Lazdijų (17,6 proc.) ir Ignalinos (16,6 proc.) rajonuose. Mažiausias registruotas nedarbas – Klaipėdos rajone (4,5 proc.), Kretingos rajone (6 proc.), Neringoje (6,2 proc.), Birštone (6,7 proc.) ir Skuodo rajone (7,1 proc.).
Iš penkių didžiųjų šalies miestų mažiausiai darbo neturinčių asmenų buvo Šiauliuose – 7,2 proc., daugiausiai – Kaune (10 proc.).
Didžiausias moterų nedarbas gegužės 1 d. fiksuotas Akmenės (18,5 proc.) ir Lazdijų rajonuose (16,8 proc.). Mažiausias – Birštone (5,5 proc.) ir Klaipėdos rajone (5,6 proc.).
Daugiausiai bedarbių vyrų yra Lazdijų (18,3 proc.) ir Ignalinos rajonuose (17,6 proc.). Mažiausiai – Klaipėdos rajone (3,7 proc.) ir Neringoje (4,6 proc.).
Daugiausiai darbo neturinčio jaunimo (16–29 m.) – Kauno miesto ir Akmenės rajono (po 8,8 proc.) savivaldybėse. Mažiausiai jaunų bedarbių – Skuodo (2,7 proc.) ir Klaipėdos rajonuose (3,1 proc.).
Didžiausias vyresnių nei 50 m. žmonių registruotas nedarbas fiksuotas Kalvarijoje (22,7 proc.) ir Lazdijų (22,5 proc.) rajonuose. Mažiausiai tokio amžiaus asmenų neturi darbo Klaipėdos rajone (5,9 proc.) ir Birštone (7,6 proc.).
Komentuoti