Visi užsieniečiai, bėgantys nuo karo Ukrainoje, nukreipiami į Alytaus ir Marijampolės registracijos centrus. Šiuose centruose žmonės gali būti apgyvendinti iki 72 val., čia vykdomos migracijos procedūros ir paskirstymas į laikino apgyvendinimo vietas.
„Mūsų pareiga – padėti Ukrainos žmonėms, bėgantiems nuo Putino Rusijos sukelto karo jų šalyje. Priimsime pabėgėlių iš Ukrainos tiek, kiek reikės. Šiuo metu jiems svarbiausia suteikti saugumo jausmą. Sudarysime visas sąlygas, kad pabėgėliai gautų dokumentus gyventi ir dirbti Lietuvoje bei kitas jiems būtinas socialinės ir medicinos paslaugas“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Pasak ministrės A. Bilotaitės, didžioji dalis Ukrainos pabėgėlių siekia prisiglausti pas savo artimuosius ir giminaičius, kitiems siūlomas laikinas būstas.
Šiuo metu Alytaus centre gyvena 15 asmenų, iš jų – 6 vaikai. Pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ duomenimis, šiuo metu pas savanorius apgyvendintos 34 šeimos, 104 šeimų prašymai yra apdorojami.
Šios dienos duomenimis, iš viso Lietuvoje registruoti maždaug 200 atvykusių Ukrainos piliečių – iš jų: 33 asmenys Alytaus registracijos centre, 164 – Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose.
Lietuvos savivaldybės yra pasiruošusios priimti apie 11 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Pilietinės iniciatyva „Stiprūs kartu“ praneša, jog šiuo metu aktyvūs Lietuvos piliečiai galėtų suteikti apgyvendinimą 23 000 pabėgėlių, užregistruoti 5694 būstai.
Vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės įsakymu Ukrainos pabėgėliams ir jų šeimos nariams, kurie neturi galiojančio kelionės dokumento, išduodamas užsieniečio registracijos pažymėjimas, kol bus sprendžiamas jų teisinės padėties klausimas.
Taip pat iš karo pabėgėlių nebus reikalaujama pateikti kelionės dokumentų, sveikatos draudimo ir kitų dokumentų, kurie suteikia teisę jiems atvykti ir būti Lietuvos Respublikoje. Pabėgėliams iš Ukrainos bus užtikrinama teisė gauti būtinąją medicinos pagalbą ir kitas būtinas asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Komentuoti