„Į viešumą patenka ir oficialiai fiksuojami tik patys rimčiausi atvejai, o kitas smurtas nėra registruojamas. Vieniems gėda, kiti bijo, kad jų nesupras, pasmerks. Kitaip tariant, mes matome, kad yra labai daug paslėpto smurto, o jo paplitimo niekaip neišmatuosime, jei nepaklausime“, – mano Lietuvos statistikos departamento Socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo ir kultūros statistikos skyriaus patarėja Sigita Mačiuikienė.
Oficialiu laišku kvietimų dalyvauti tyrime sulaukė apie 10 tūkst. atsitiktiniu būdu iš Gyventojų registro atrinktų 18–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Apklausoje dalyvauti pakviesti gyventojai iki rugsėjo pabaigos kviečiami prisijungti prie elektroninės apklausų sistemos https://apklausos.stat.gov.lt/ ir užpildyti elektroninę anketą. Į elektroninės anketos neužpildžiusius gyventojus kreipiasi Lietuvos statistikos departamento klausėjai, tariasi dėl galimybės atsakyti į anketos klausimus tiesioginės apklausos būdu, arba ragina gyventojus užpildyti elektroninę anketą savarankiškai.
Tyrime jau dalyvavo ir į anketos klausimus atsakė daugiau nei 2 tūkst. gyventojų. Lietuvos statistikos departamentas jiems nuoširdžiai dėkoja ir viliasi, kad kiti dalyvauti tyrime pakviesti gyventojai aktyviai ir geranoriškai atsakys į anketos klausimus – kiekvieno asmens pateikta informacija yra labai svarbi. Tik taip mes galime išsiaiškinti tikrąjį smurto mastą.
Tyrimo rezultatai bus skelbiami 2022 m. Oficialiosios statistikos portale. Galutinei statistinei informacijai parengti bus naudojami tik apibendrinti duomenys.
Analogiškus tyrimus atliks daugelis Europos Sąjungos šalių, todėl bus gauta palyginama statistika.
Komentuoti