„Nors daugelio avialinijų darbas atsistatė, tačiau kai kurie skrydžių maršrutai taip ir nebuvo grąžinti, o esamais maršrutais gali keliauti ženkliai mažesni siuntų kiekiai, todėl nuolat ieškoma alternatyvių skrydžių, dalis siuntų keliauja žemės transportu. Siuntų kiekiams po truputį augant, kai kuriomis kryptimis siuntimo terminai jau dabar yra ilgesni, tačiau atėjus piko metui, jie ilgės praktiškai visomis kryptimis. Planuojančius siųsti šventinius siuntinius į užsienį kviečiame siuntas išsiųsti kaip įmanoma greičiau,“ – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.
Ji priduria, kad Lietuvos paštas veikia Pasaulinės pašto sąjungos ribose, todėl dalies siuntų, keliaujančių per paštą, pristatymo terminai priklauso ir nuo kitų paštų procesų. Taip pat pristatymo greičiui įtakos gali turėti ir Covid-19 situacija konkrečioje šalyje, t. y. kaip ji liečia vietinio pašto darbą – ar nėra ribojamas susisiekimas šalies viduje ir pan.
Sudėtingiausia situacija šiuo metu siunčiant į JAV – vidutinė pašto siuntų pristatymo trukmė į šią šalį pastaraisiais mėnesiais buvo 12 dienų, tačiau dėl itin stipriai išaugusių eksporto siuntų kiekių ir ribotų tarptautinio transporto pajėgumų šiuo metu siuntos į JAV gali keliauti 2-3 savaites ir ilgiau. Ilgesni pristatymo terminai fiksuojami ir į kitas šalis: į Kanadą – iki 20 d., Naująją Zelandiją, Australiją – iki 30 d., Jungtinę Karalystę ir Airiją – apie 2 savaites.
Pasak D. Žebrauskaitės, šventinis laikotarpis yra pats intensyviausias – siuntų kiekiai jo metu išauga 2-3 kartus. Siuntų pikas fiksuojamas lapkričio pabaigoje ir tęsiasi iki pat švenčių, todėl norintys, kad užsienyje gyvenantys artimieji linkėjimus gautų dar iki švenčių, turėtų kaip įmanoma greičiau.
Primenama, kad siunčiant labai svarbu pasirūpinti tinkamu siuntos supakavimu – užtikrinti, kad daiktas būtų apsuktas tinkama apsaugine medžiaga, tuščios siuntos erdvės užpildytos, o siuntimo pakuotė – sandari ir patvari atlaikyti kelionę. Itin svarbu užrašyti teisingą adresą, nurodyti gavėjo telefono numerį. Daugiau patarimų kaip tinkamai pasirūpinti siunta galima rasti Lietuvos pašto puslapyje. Jeigu siunčiamas vertingas daiktas, rekomenduojama siuntą apdrausti ir rinktis registruotą siuntimą.
Siekiant kuo patogesnio ir greitesnio išsiuntimo, siuntas rekomenduojama formuoti Lietuvos pašto savitarnoje – čia pavyks išvengti adresavimo netikslumų, bus patogu apmokėti siuntimą, o paruoštą siuntą beliks atnešti į bet kurį pašto skyrių ir ją be eilės palikti tam skirtoje savitarnos zonoje. Daugelyje pašto skyriuje taip pat galima atsispausdinti ir siuntos lipduką. Daugiau informacijos apie tai galima rasti čia.
Komentuoti